Program do obniżenia prędkości Internetu


(Magister 123) #1

Witam szanownych kolegów i koleżanki.

Mam sieć składającą się z 4 komputerów, wszystkie są połączone za pomocą skrętki. Internet udostępniam Ja routerem microcoma. Oczywiście z jednym użytkownikiem mam problem tzn. z Jego dziećmi. Ciągle coś ściągają albo oglądają teledyski. Nie można normalnie korzystać z internetu (rozmowy nie pomagają)

Żeby ten proceder ukrócić potrzebuje programu obniżającego prędkość internetu.

Musi się cechować :

  • przed wejściem do programu i konfiguracji trzeba podać hasło

  • wyłączenie programu również trzeba podać hasło

  • auto start razem z sytemem

  • możliwość konfiguracji z Mojego komputera

Powinien działać na zasadzi: program ''matka'' jest zainstalowany u Mnie na komputerze a programy ''dzieci'' na pozostałych 3. Wszelkie zamiany konfiguracyjnych mogę dokonać tylko Ja.


(Mirekgw) #2

Beniamin to program umożliwiający nadzór rodzinny w zakresie dostępu do różnych usług związanych z Internetem. Przede wszystkim użytkownik może na różne sposoby blokować dostęp do stron WWW. Można zablokować dostęp do stron o tematyce erotycznej i pornograficznej, można definiować własne kryteria blokowania (eliminacja stron zawierających określone słowa), program umożliwia również definiowanie białych i czarnych list - czyli list stron, które pociecha może oglądać oraz stron, których dziecko nie uruchomi. Program zawiera również szereg innych możliwości, które mogą zapewnić bezpieczne korzystanie z Internetu naszemu dziecku. Dodatkową zaletą programu jest wyjątkowo prosta obsługa.


(Magister 123) #3

Ten program blokuje strony a Ja potrzebuje program do obniżenia transferu.


(Dark Choosen) #4

Osobiście nie posiadam routera, ale wydaje mi się, że w jego konfiguracji powinno dać się ustawić limit transferu dla danego komputera.


(Irabuntu) #5

W konfiguracji routera poustawiasz limity transferu, warto pomyśleć też o zablokowaniu odpowiednich portów. Ewentualnie jakiś program umożliwiający zdalny dostęp do kompa.


(Magister 123) #6

Mój router nie posiada funkcji podziału łącza/


(Vegossj2) #7

http://komputery.katalogi.pl/Search.asp?wczym=tytul&search=ograniczenie może coś znajdziesz . Podobno netlimiter coś podobnego umie


(patrx95) #8

tak jak napisał vegossj2 , NetLimiter ma możliwość zmiany prędkości wysyłania i pobierania w dodatku możesz kontrolować ruch internetowy. A jeśli chodzi o hasło to NetLimiter o ile mi wiadomo nie ma takiej funkcji.