Program do obróbki filmu

Witam.

Szukam programu dzięki któremu będę mógł w łatwy sposób wyciąć wybrane kawałki filmu i złączyć je w całość…nagrać kawałki filmu w przyśpieszonym tępie(przyśpieszyć klatki) lub dołączyć w niektórych momentach jakąś muzykę.

Ogólnie chodzi o to że mam film z wesela brata i muszę z 3 płyt zrobić jedną xD

Chciałbym żeby program był stosunkowo prosty w obsłudze gdyż nie mam wiele czasu na to i to jednorazowa sprawa.

Co polecicie?

Z góry dzięki za porady!

VideoSpin, Sony Vegas

Windows Movie maker- jest prosty w obsłudze ;] masz go już na kompie [w akcesoriach]

Powodzenia! :wink:

Ale czy windows media maker odtworzy mi format z cyfrówki i zapisze go w jakimś porządnym…? Zresztą jakoś jestem uprzedzony do wszystkiego co oferuje nam microsoft w standardzie więc raczej nie skorzystam:D

Format zawsze możesz zmienić za pomocą Super C.

Ale film będzie zajmował pewnie ze 2-3GB więc zmiana formatu może trochę potrwać…po co robić sobie pod górke.

Zaczynam z Vegas Studio zobaczymy jak pójdzie.

Mam pierwszy problem:/

Program jest jak narazie ok tylko po zaimportowaniu video(format VOB) do vegas studia nie ma żadnych dźwięków.

A gdy otwieram przez sub edita(nie mam power dvd) to dźwięki są jak najbardziej. Ponadto gdy wczytuje inny film do vegas to dźwięki także są.

Co może być przyczyną?

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=obr … +video&lr=

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%C5 … %C4%87&lr=

Zna ktoś jakiś dobry program który poprawnie przeczyta mi format .vob??

Próbowałem vegas studio, videospin i adobe after effect ale poprostu nie odczytują tego video:/

Najbliżej był vegas który wczytał obraz ale dźwięki już nie…

Narazie tylko vobedit mi to otwiera ale tam nie ma opcji żeby coś zmienić w tym filmie:(

Ma ktoś jakieś pomysły?

Witam mam problem :frowning:

Korzystam z VideoSpin, ale jak zapisać w formacie AVI?

Jest tam coś takiego chyba, format AVI twórz plik, klikam i pojawia się na pulpicie folder Render.

No i co?

Proszę o pomoc, to jedyny program darmowy który przypadł mi na razie do gustu.

Zależy mi zwłaszcza też dlatego że ja już tam utworzyłam film.