Program do obróbki filmu


(Xerox91) #1

Mam filmik w formacie AVI no i chcę zrobić zwolnienie danego fragmentu. Jakim programem można robić zwolninia?


(Maryś) #2

Witam.

Ulead Video Studio, Pinnacle Studio, Adobe Premiere i wiele innych. Zobacz czy taką opcję ma Windows Movie Maker (systemowo w XP). Uważam, że każdy program do NLE powinien to mieć. Ja używam Ulead Video Studio 8.

Wersję trial (30 dni) można pobrać ze strony producenta.

Pozdrawiam : Marian


(Monczkin) #3

temat wałkowany wielokrotnie

użyj wyszukiwarki na forum

np.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... a+film%F3w


(Jarek 37) #4

Pinnacle nie ma tej funkcji.Bankowo jest ona w Ulead Video Studio,na pewno od wersji 7.Jest to też w/g mnie najlepszy program do nieskomplikowanej obróbki wideo.


(Maryś) #5

Witam.

Oj Jarek, Jarek - a skąd taka pewność ?

Cytat z artykułu o programie Pinnacle Studio 8 :

""... Posiadając materiał w postaci cyfrowej przechodzimy do w zasadzie najważniejszej części całej zabawy – jego edycji. Możliwości Studio 8 w tej dziedzinie są doprawdy bardzo duże, biorąc pod uwagę domowe i półprofesjonalne zastosowania. Poszczególne sekwencje wideo można przycinać, układać w dowolnej kolejności, dodawać efekty specjalne (np. przyspieszenie czy zwolnienie, korekcja koloru, efekt płaskorzeźby czy posteryzacji), łączyć przy wykorzystaniu różnorakich przejść (również trójwymiarowych), dodawać podkład dźwiękowy, narrację bądź napisy, które również można przekształcać na dziesiątki sposobów ..."

Źródło : http://technologie.pclab.pl/art9549-4.html

Co do oprogramowania Ulead Video Studio też uważam, że jest bardzo dobrym oprogramowaniem do NLE (sam go używam) ale czy najlepszym ?

Pozdrawiam : Marian