Program do obróbki Video

Witajcie! :slight_smile: Zanim napisze o co biega podam takie podstawowe dane techniczne mojego gruchota:

Płyta główna: Asus P4V8X-X

Procesor: Celeron 2,40 GHz

Karta graficzna: nVIDIA GeForce 6200 AGP (Asus N6200)

OS: Windows XP Profesional 32-bit

Nie wiem czy jest sens coś jeszcze podawać ale jak widać cudo techniki to to nie jest. No więc po co szukam programu do obróbki wideo? A no, chciałbym zacząć kręcić vlogi, vlogi na YT, ewentualnie czasami też jakieś bzdurne filmiki wykorzystujące moją kreatywną głupotę. Mimo to przydał by się program do obróbki obrazu cyfrowego, a chciałbym by to było coś ciekawszego i z lepszymi możliwościami niż Movie Maker, nie chce programu z najwyższej półki bo taki mi nie pójdzie ale coś, co ma więcej możliwości niż Movie Maker, czy da sie coś załatwić?

PS: Co bym w tych filmach chciał robić? Ciąć na sceny, dodawać dźwięki, obrazki, dodawać inne filmy’ np: że w rogu ekranu pojawia się miniaturka filmiku i potem bym robił odnośnik do niego czy coś.

Mam cyberlink dvd suite na oryginalnej płycie od producenta pc, ale to dość duży program. Ma jednak dużo zastosowań. Darmowe: program do obróbki slajdów, prezentacji, filmików itp. http://download.nf.pl/Download/5207/ezv … na-plikow/ i ten do bezstratnej konwersji i nie tylko http://download.nf.pl/Download/5397/Fre … mow-audio/

Przy obróbce filmów ważne jest, żebyś miał trochę pamięci operacyjnej. Myślę, że na XP przy 2048 MB będzie się w miarę dobrze pracować. No i tego Celerona mógłbyś wymienić na Pentium IV, bo słabiutki.

Niestety ale ten program Ezvid wymaga Service Pack 3, a ja mam SP2 i na stronie twórcy również pisze że program nie obsługuje SP2 czy SP1. Czy masz może propozycje czegoś zastępczego?

EDIT: A przeinstalowywać mi się nie opłaca, bo ta stara płyta główna nie potrafi zainstalować własnych sterowników. Była sytuacja że nic nie chciało dobrze chodzić bo problem był ze sterownikami, więc ze strony producenta pobrałem możliwe najnowszą wersję sterowników dla mojej płyty głównej, niestety jakimś cudem nie instalowały się konkretne sterowniki. Kolega musiał mi ręcznie je instalować bo on w tych klockach jest dobry ale teraz nie mam nawet jak go poprosić o pomoc gdyż wyjechał na studia.