Program do obróbki wideo

witam.tak jak w temacie, poszukuję dobrego i łatwego w obsłudze programu do obróbki wideo.chodzi mi o to że mam filmik z zajęć języka migowego, jak był on zrzucany z kamery do dyrektor zrobił go w fromacie dvd video więc pliki .vob itp itd.po pierwsze chcę go skonwertować z tego formatu dvd video na format .avi, po drugie wiadomo filmik nie jest idealnie zrobiony bo zdarzały sie pomyłki więc chce też powycinać fragmenty i potem to wszystko scalić ze sobą żeby wszystko pięknie grało,tak więc jeden program do konwertowania a drugi to przycinania, wycinania i sklejania w jedną całośc żeby to jakos w miarę dość profesjonalnie wyszło. chyba że jest jeden jakiś program dobry który konwertuje i zarazem można się bawic w wycinani, sklejanie itp itd. znalazłem takie ale nie wiem czy te są dobre:

  • Ahead DVD Ripper 3.4.2

  • Aimersoft Video Editor 2.5.0.8

  • DVD Rip Master 8.0.7.24

nie wiem co Wy polecacie??

FormatFactory :

FormatFactory to świetne, darmowe narzędzie przeznaczone do konwertowania niemal wszystkich dostępnych formatów audio i wideo. Podobnie jak większość darmowych aplikacji tego typu, również FormatFactory korzysta z wielu doskonałych, darmowych kodeków audio/video i programów…FormatFactory został wyposażony dodatkowo w moduł konwersji plików graficznych do formatów JPG, BMP, PNG, TIF, ICO itp., funkcję naprawiania uszkodzonych materiałów audio i wideo czy w końcu opcję konwersji video do rozdzielczości obsługiwanych przez urządzenia przenośne w tym iPhone, iPod, PSP, BlackBery.

http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html - tutaj link do pobrania - jest darmowy…

Do obróbki zobacz Windows Movie Maker , który jest dołączony do Windowsa.

Picasa 3, tam jest taka opcja :slight_smile: