Program do obróbki wideo

(Pawik74) #1

Pytanie wynika z mojej niewiedzy. Proszę o pomoc:

znajoma wykonała na swoim sprzęcie (spod znaku jabłuszka) drobne filmiki w formacie Quicktime oraz Mp4. Wszystko ok, tylko wykonała je trzymając je o 90 lub 180 stopni. Tak więc obraz mozna odtworzyć na komputerze PC prawidłowo ale obraz jest obrócony w lewo albo do góry nogami. Jakim programem ( najlepiej darmowym ) do obróbki wideo, przywrócić można do pionu.

Z góry dziękuję za sprawdzone odpowiedzi

Pawik74

Sprawdziłem wszelkie konwertery video, ale tam nie zauważyłem rotacji obrazu o powyższy kąt

(Bowjan) #2

Windows Movie Maker ma opcje obracania i jest bezpłatny .

(Pawik74) #3

Wielkie dzięki za podpowiedz, ale pudło… Program nie obsługuje qt3 (plików mov, ani mp4)…

Nawet po konwersji do avi program zawiesza sie po załadowaniu filmu i włączeniu efektu obrócenie o 90 stopni

(przemek7525) #4

Spróbuj konwertera Format Factory.

W nim na pewno można obrócić film (podczas ustawień konwersji musisz rozwinąć opcje zaawansowane, wtedy będą opcje obrotu i ustawienia odbicia lustrzanego).

X Mirror -> Tak spowoduje obrócenie filmu, który jest do góry nogami.

Natomiast w “Obróć” prawdopodobnie będziesz mieć opcje “Zostawił” i “Prawo”… oczywiście “Zostawił” to obrócenie filmu o 90 stopni w lewo, widać, że ktoś nie wie jak poprawnie przetłumaczyć “left” :D.

Chyba, że w najnowszej wersji konwertera jest to już poprawione.