Program do odzyskiwanie danych


(Matek 294) #1

Witam.

Kilka dni temu pojawił się problem. Mianowicie mam podłączony dysk z komputera stacjonarnego do laptopa za pomocą Portable Hard Disk USB 2.0. Na tym dysku posiadam 4 partycje, jednak jak już wyżej wspomniałem kilka dni temu, 3 z 4 partyji zostało zablokowanych lub cos w tym stylu. Pisze konkretnie "H:\ nie jest dostepny" Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny". Na 1 z 4 partycji moge wejść (posiada ona system plików Fat 32) a te 3 ktore sie uszkodziły to NTFS. Może to ma jakiś wpływ. Koniecznie potrzebuję dostac sie na te uszkodzone partycje gdyż posiadam tam galerie zdjęć i ważne dokumenty. Nie wiem co moze być powodem tego wszystkiego. Bardzo proszę o pomoc.


(Gregorsi) #2

spróbuj tym http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html, tylko z głową, nie wprowadzaj żadnych zmian, najpierw skopiuj sobie potrzebne dane na inny dysk, ten program daje możliwość odczytu z uszkodzonych partycji.


(Gryf00n) #3

lepiej te operacje przeprowadzić pozasystemowo z bootowalnej Live CD

np Parted Magic Live CD

czytaj

info

dodatkowo może się przydać Partition Table Doctor

tutaj

oraz

Partition Wizard Bootable


(Matek 294) #4

Ok dzięki wielkie za pomoc. Będe próbował wszystkiego.


(roobal) #5

Tutaj możesz się zapoznać jak mniej więcej próbować odzyskać zdjęcia i nie tylko http://www.dobreprogramy.pl/command-dos ... 20155.html :slight_smile:

Pozdrawiam!