Program do oglądania tv analogowej (dla win xp)

Czy jest jakiś darmowy program działający w windows xp do odtwarzania telewizji analogowej z kablówki?

Oryginalny program z płytki tunera nie jest zbyt wygodny w użyciu. Przy wyświetlaniu obrazu na cały ekran mam pasy po bokach, co powoduje że obraz jest nieco pomniejszony.

Do oglądania cyfrowej tv naziemnej (też z kablówki) używam vlc i jest znakomity. Coś podobnego przydałoby mi się do analogowej.

Nie rozumiem dlaczego chcesz oglądać telewizję analogową jak już w niektórych regionach została wyłączona ?

U mnie wyłączają 20-tego maja.

Ostatni termin wyłączenia telewizji analogowej w Polsce - 23 lipca 2013.

Warto niepotrzebnie zaśmiecać komputer ?

Przecież jest lepsza naziemna telewizja cyfrowa, więcej kanałów w dużo lepszej jakości :wink:

Pisałem powyżej, że oglądam cyfrową. Od półtora roku mam MUXy w kablówce (także czeskie). Ale w analogowej jest ok. 50 programów i interesują mnie te, których na dvb-t nie ma i nie będzie (np. cnn, animal planet, national geo. itp.).

Poza tym czasem któryś multipleks przestaje działać i albo nic nie ma albo są silne zakłócenia – wtedy chciałbym mieć możliwość przełączenia się na analogową, aby obejrzeć dalszy ciąg programu.

Po wyłączeniu analogowej u mnie w kablówce nadal będzie także sygnał analogowy, dzięki czemu ludzie nie muszą kupować telewizorów/dekoderów. To właściciel sieci kablowej decyduje w jakiej postaci i co nadaje. Przecież obecnie zagraniczne programy odbierane z satelity są cyfrowe a kablówki mogą je nadawać analogowo.

Dziwne zwłaszcza na tych programach ?

(miałem, część jeszcze mam)

Obecnie już nie ma odbioru tv. zagranicznych analogowo tylko cyfrowo.

Posiadam trzeci dekoder SAT, pierwszy analogowy GRUNDIG, drugi Cyfrowy Polsat Sagem, trzeci SKYMAX SX771 ST.

Do tego monitor z TV MPEG-4.

Masz jakiegoś słabego dostawcę kablówki :frowning:

Kontaktowałeś się z nim ?

UPC nie wyłącza wcale. Na Śląsku już termin minął, a ja wciąż w UPC korzystam z analogowej. :stuck_out_tongue: