Program do okresowego backupu twardysków


(Mickgar) #1

Cześć, chciałem spytać jakiego programu używacie do robienia backupów swoich dysków i partycji?  Stan na jesień 2016 r.

Szukam takiego programu, najlepiej bezpłatnego i multi-platformowego (oraz w miarę wygodnego)  aby móc wykonywać okresowe kopie bezpieczeństwa swoich dysków z danymi i systemem (Win, Linux Mint)  na zewnętrzny dysk usb. Czy coś oprócz Clonezilli (niezła ale czasem wolna w działaniu) wchodziłobyw grę? :o


(adamserce) #2

Redo Backup & Recover

qt4-fsarchiver


(highman) #3

Aomei  buckupper darmowy bardzo dobry, mozliwosc kopi róznicowej lub przyrostowej


(wifista) #4

AOMEI Backupper


(Mickgar) #5

Czy ten “AOMEI Backupper” widzi także partycje linkuksowe? Ile trwa typowy backup partycji systemowej (wielkość ok. 100 GB) i czy to się dzieje w tle?

 


(Jasiek.w) #6

Większość programów do tworzenia kopii zapasowych ma opcje tworzenia nośnika -Acronis, -Aomei Backupper, -TodoBackupper czy stary Norton Ghost 15 - nośnik jest i do tworzenia i odzyskiwania kopii zapasowych partycji, szczególnie tych systemowych. Wskazane, aby dla większej pewności wierności kopii zapasowej, tę kopię robić rzetelnie - gdy pliki systemowe nie są w użyciu.

Jeśli partycja systemowa ma 100GB danych to kopia w zależności od możliwości dysku źródłowego i docelowego może trwać od 25-100 minut - pomijając perturbacje o których wspomniałem na początku jest możliwa kopia zapasowa w tle - ale może to też spowolnić proces kopii zapasowej.