Program do pisania dokumentów, z indeksami

Poszukuję programu do pisania dokumentów, ale coś bardziej dostosowanego do robienia indeksów niż word czy openoffice. Próbuję napisać projekt pewnej gry, każdą część sobie tam numeruje, w każdej części też dodaje podpunkty. No i pisząc to w openofficie punktowanie mi się gubiło, musiałem się z tym szarpać itp.

Czy istnieje jakiś dobry program do pisania dokumentów, który ładnie obsługiwałby podpunkty, ew. z możliwością robienia działającego spisu treści (po kliknięciu na odnośnik w spisie treści przenosiłoby nas do odpowiedniego paragrafu)?

Pisałem conieco w Latex’u i wiem że tam są właśnie paragrafy, podparagrafy, tyle że on jest raczej przystosowany do pisania matematycznych dokumentów.

Zawsze mogę to na piechote jako strona internetowa w html’u napisać, ale wolałbym to pisać w jakimś prostym programie, żeby nie tracić czasu na formatowanie tego w html.

Będę wdzięczny za nakierowanie na tego typu programy, bo do tej pory na żaden taki się nie natknąłem.

notepad ++

aha, zapomniałem dodać że szukam jakiegoś programu najlepiej na linuxa

darkorep2 -> czyli w notepadzie tego typu dokument jak przytoczyłem da rade napisać? można tam robić aktywne podpunkty?

Tak, można. Ja w nim pisze stronę XHTML ale dokument również napiszesz. To program na Windows, nie wiem czy istnieje wersja na Linuxa.

Pozdro.