Program do podkrecania

(Krzysztof K8) #1

witam,czy może ktos zna jakiś program do podkrecania procesora bezposrednio z windowsa,w biosie wiem jak to robic,chodzi mi o program,jesli ktos bendzie wiedzial prosze o odpowiedz dzienkuje.

(Sumowski) #2

najpierw naucz się pisać 8) , a takim programem jest np. CpuCool

tu masz linka:

http://files4.majorgeeks.com/files/13efec348e66852991bc20ed97caa574/diagnostics/cpucool9.exe

aha ostrożnie z tym! ja się bawiłem nim na starym Celeronie 400 MHz i udało mi się zrobić z niego 517 MHz :smiley: ale czasem wieszało kompa.

(Krzysztof K8) #3

http://files4.majorgeeks.com/files/13ef ... ucool9.exe

dzienki za linka,ale cos strona nie chce sie otworzyc.

jeśli ktoś jeszce bendzie wiedzial na temat jakiegoś programu to wielkie dzienki za odpowiedz.

(lazikar) #4

Ten link to nie strona tylko link bezpośredni do programu. Po kliknieciu ściąga się program. :smiley:

(Krzysztof K8) #5

tyle to ja tez wiem tylko mi chodzi oto ze nie chce sie sciaga nawet za pomoca fleash geta,dzienki.

(lazikar) #6

MajorGeeks.Com Download Server 4

Serwer nie działa. Musisz poczekać za jakiś czas powinien zadziałać. :smiley:

(Krzysztof K8) #7

tyle to ja tez wiem tylko mi chodzi oto ze nie chce sie sciaga nawet za pomoca fleash geta,dzienki.

(Dragonlnx) #8

Bezpieczniej i lepiej podkrecic kompa z BIOSa ... Tak myślę ...

(Sumowski) #9

z BIOSa lepiej, bo tamten program za każdym włączeniem Windows dopiero ustawia taktowanie zegara na inne, a BIOS robi to na stałe.

a link wczoraj działał (ok 1 w nocy)

(Krzysztof K8) #10

dzienki za odpowiedzi,co z tego ze w biosie moge podkrecic na stale,ale tez można rownierz bezposrednio z windowsa,ale cóż skoro jest tylko jeden program do tego,dzienki wielkie.

chciałbym też zwrucic uwage że niektóre biosy takiej funkcji nie posiadaj podkrecania procka no i czasami jest do tego potrzebny program,który można uzyc na windowsie,pytanie brzmi tylko jaki program

(Jr14) #11

Nie ma za co dzienkować. Każdy chyba z nas już chyba zwrucił uwagę, że nie każdy bios ma możliwość podkręcania procka. Nowsze płyty mają taką możliwość.

Najbezpieczniej jest podkręcić z biosa, ale jak nie masz takiej opcji to pewnie masz słaby procek, a jeżeli masz słaby to lepiej się w overclockowanie nie bawić, bo może się to zakończyć sfajczeniem procka.

A tu jest dostępny na Vortalu program: CPUCool.