Program do polepszania jakości piosenek

(Arekdbz) #1

Jaki znacie najlepszy program do polepszania jakości piosenek??

(Alekss) #2

Co rozumiesz przez "polepszanie jakości" ? Opisz problem dokładniej.

Jeżeli piszesz o *.mp3, to ewentualnie możesz je poprawić tak, żeby dźwięk był głośniejszy.

Jeżeli masz na myśli oczyszczanie nagrań z szumów, trzasków itp. bo masz nagrane ze starych winyli albo kaset, to jest to, uwierz mi, duże wyzwanie.

(Arekdbz) #3

nagrałem utwór przez "record smart 1.0" ale nagranie nie jest pierwszej jakości (nie wyraźne i troche szumów). Więc chce się tego pozbyć i pytam jaki program będzie do tego najlepszy.

(Alekss) #4

Nie napisałeś z jakiego źródła nagrywałeś ...

Skąd nagrywałeś ?

Jakim programem ?

Jakie parametry pliku wyjściowego ?

(Arekdbz) #5

A co ci to da ?

Chyba t jednoznaczne, że skoro nagrane przez record smart to nie wiadomo

(Alekss) #6

Gites Majonez ... :smiley:

Jeżeli ...

1. Nagrałeś jakimkolwiek programem (niech będzie np. Audacity) utwór z adaptera, a winyl jest porządnie porysowany, to wiadomo, że obróbka tego dźwięku będzie żmudna, długa i bolesna, bo ŹRÓDŁO dźwięku jest zaszumione

2. Źródło dźwięku było super - np. CD, DVD itp., a ustawiłeś kiepskie parametry wyjściowe - np. próbkowanie 32 kb/s, to jakość PLIKU DOCELOWEGO też będzie fatalna

3. Nagrywałeś z kiepskiego źródła (np. rozmowa na jakimkolwiek komunikatorze ma pasmo przepustowości "telefoniczne"), a dodatkowo ustawiłeś minimalne parametry pliku wyjściowego, to wynik będzie tragiczny.

Specjalnie zainstalowałem "Record Smart", żeby sprawdzić.

Jesteś w stanie zobaczyć, jakie parametry ma plik z nagraniem. Chociażby, jak spojrzysz na ekranik, to zobaczysz Wav, 44 kHz.

Wnioski:

• Nie wiesz o co pytasz.

• Nagrywałeś z kiepskiego źródła. Niewiele z tym zrobisz.