Program do polepszania jakości piosenek

Jaki znacie najlepszy program do polepszania jakości piosenek??

Co rozumiesz przez “polepszanie jakości” ? Opisz problem dokładniej.

Jeżeli piszesz o *.mp3, to ewentualnie możesz je poprawić tak, żeby dźwięk był głośniejszy.

Jeżeli masz na myśli oczyszczanie nagrań z szumów, trzasków itp. bo masz nagrane ze starych winyli albo kaset, to jest to, uwierz mi, duże wyzwanie.

nagrałem utwór przez “record smart 1.0” ale nagranie nie jest pierwszej jakości (nie wyraźne i troche szumów). Więc chce się tego pozbyć i pytam jaki program będzie do tego najlepszy.

Nie napisałeś z jakiego źródła nagrywałeś …

Skąd nagrywałeś ?

Jakim programem ?

Jakie parametry pliku wyjściowego ?

A co ci to da ?

Chyba t jednoznaczne, że skoro nagrane przez record smart to nie wiadomo

Gites Majonez … :smiley:

Jeżeli …

1. Nagrałeś jakimkolwiek programem (niech będzie np. Audacity) utwór z adaptera, a winyl jest porządnie porysowany, to wiadomo, że obróbka tego dźwięku będzie żmudna, długa i bolesna, bo ŹRÓDŁO dźwięku jest zaszumione

2. Źródło dźwięku było super - np. CD, DVD itp., a ustawiłeś kiepskie parametry wyjściowe - np. próbkowanie 32 kb/s, to jakość PLIKU DOCELOWEGO też będzie fatalna

3. Nagrywałeś z kiepskiego źródła (np. rozmowa na jakimkolwiek komunikatorze ma pasmo przepustowości “telefoniczne”), a dodatkowo ustawiłeś minimalne parametry pliku wyjściowego, to wynik będzie tragiczny.

Specjalnie zainstalowałem “Record Smart”, żeby sprawdzić.

Jesteś w stanie zobaczyć, jakie parametry ma plik z nagraniem. Chociażby, jak spojrzysz na ekranik, to zobaczysz Wav, 44 kHz.

Wnioski:

• Nie wiesz o co pytasz.

• Nagrywałeś z kiepskiego źródła. Niewiele z tym zrobisz.