Program do pomiaru płaszczyzn

Szukam czegoś co by mi wyliczyło m2 płaszczyzn mianowicie kwadratów , trójkątów i tp. program ma służyć do pomiaru płaszczyzny dachu, kiedyś widziałem taki program tylko nie wiem jak sie nazywa , wpisuje się dane a on wylicza metry kwadratowe . Najlepiej jak by był to darmowy program ale nie pogardzę też płatnym

Dzięki za Pomoc

Pewnie są do tego jakieś inne programy, ale, jako, że używam AutoCADa, to napiszę, że w nim jest narzędzie do odczytywania parametrów płaszczyzn (brył również). Odczytuje pole, obwód, momenty bezwładności, jeśli chodzi o dowolne powierzchnie płaskie oraz dodatkowo dla brył - objętość. W sumie fajnie, ale wątpię, żeby niezbędny był Ci do tego program za kilkanaście tysięcy zł. :wink:

Możesz poszukać na google takiego programu “Blechabwicklung” - to jest niemiecki program do rozkroju blach na różne elementy, począwszy od płaskich figur, a kończąc na skomplikowanych konstrukcjach przestrzennych (obudowy, rurociągi, króćce). On na podstawie danych liczył i rysował elementy. Kiedyś miałem demo tego programu, ale gdzieś go posiałem, więc służę tylko nazwą.

Dobre i tyle

Dzięki