Program do pomiaru temp. komputera

Tak jak w temacie szukam programu który pozwoli mi , ocenic temperatury proca karty graficznej . Instalowałem juz everesta ale nie ma w nim śladu o temperaturach , sprawdzałem także program cpu-z i też nic :stuck_out_tongue: I do tego tematu chciałbym tez widzieć jakie są normalne temperatury poszczegulnych podzespołów normalnie i w tgz. stresie ?

GPU-Z 0.5.3

Myślę, że jak chcesz mierzyć ogólnie temperatury podzespołów to lepszy będzie

SpeedFan

Jeśli chodzi o dobre temperatury to im niższe tym lepiej, u każdego jest inaczej, bo różny sprzęt ma różne tolerancje temperatury. Radeony podobno się bardziej grzeją od nvidii. Na pewno karta graficzna może się rozgrzać powyżej 50* w stresie, a w bezczynności będzie ok. 40*. Procesor zazwyczaj około 40*. Dyski twarde zazwyczaj około 30*. Oczywiście jak masz bardzo słabe chłodzenie to temperatury będą wyższe.

EDIT:

W sumie ten program, który podał SzoteK będzie lepszy. SpeedFan czasami nie wykrywa temperatury dysków.

HWMonitor.

Możliwe też, że twoja karta nie posiada czujnika temperatury w co wątpię :stuck_out_tongue:

Jeśli nie widziałeś temperatury w Evereście, to znaczy że nie szukałeś. Patrz Komputer -->Czujnik i tam są wszystkie temperatury.

A z osobnych programów to jest CoreTemp wersja 32bit i 64bit a dodatkowo ma fajny gadżet na ekran.

No to zainstalowałem tego core temp i normalnie temp jest 39 a po 40 minut grania wzrasta do 46-52 to zle , dobrze, czy w miare ??

Dodane 21.06.2011 (Wt) 17:05

tzn gdy wyjde z gry pisze że 46 a jak wejde w prodram to pisze że low 39 a hight 52 :stuck_out_tongue: :smiley:

Ja polecam osobiście fajny gadzet do mierzenia temp na pulpit http://addgadget.com/

program już mam teraz chodzi mi o to ???

Dodane 22.06.2011 (Śr) 11:22

i bardzo dobrze, temperatura w normie