Program do posektorowej kopii dysku

Ostatnio chciałęm powiększyć partycję dla ubuntu (gparted) i skończyło się na tym że partycja z windowsem znikła. Próbowałem odzyskać to testdiskiem ale po kilku godzinach prób nie udało mi się jej odnaleźć. Laptop (dysk ssd 128gb) potrzebny mi jest do pracy prawie natychmiast, więc musze zainstalować na nim winde jak również ubuntu. Posiadam jakiś stary dysk 640gb na sata, więc chciałbym zrobić jakieś lustro tego dysku, żeby mieć kopie i w wolnej chwili próbować coś odzyskać. Posiadam też do niego przejściówkę, więc mogę go podłączyć przez usb, tylko pytanko czy będzie go wykrywało? Na laptopie aktualnie nie ma żadnego systemu, więc pewnie tylko livecd wchodzi w grę. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to ugryźć?

Hej,

Dokładnie. Ja wykonywałem takie operacje programem Acronis True Image - nie było problemów z wykryciem podłączonego dysku przy pomocy portu USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja to robię przy pomocy Easeus Disk Copy Home (Free): http://www.majorgeeks.com/files/details/easeus_disk_copy.html wypalony na bootowalnej płytce CD lub na pendrajwie.

Ok wielkie dzięki.

Czy Acronis True Image używałeś w wersji z link?

Już po zrobieniu kopii z jakich programów korzystaliście do odzyskiwania?

Hej,

Generalnie program pozwala utworzyć bootowalny krążek CD/DVD, z którego można bootować system i przywracać jego ustawienia. Korzystając z tej płyty można zarówno tworzyć, jak i przywracać obrazy systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus