Program do programowania

to mi wygląda na zwykły C

Każdy kurs tudzież książka zaczyna się od wypisania słowa “Hello World” na ekran. Gdybyś poczytał wiedziałbyś że należy wpisać:

cout <<“Jakiś tekst” << endl;

Od pustego? Utwórz może projekt typu “Console Application”. Wtedy automatycznie zostanie dodane sporo przydatnego kodu, bez którego program nie ruszy.

Jeśli nie przeczytasz żadnej książki, ani kursu, to nigdy się nie dowiesz. Wiedzy o programowaniu nie wyssie się z palca.

A mi na zwykły bełkot wielkiego lenia :slight_smile:

zrobiłem pusty projek i umieściłem 2 pliki:

plik1.cpp

plik1.h

w plik1.cpp jest:

#include

jak napisałem samo plik1.h to wywalał błąd

a w plik1.h jest:

#include

#include

#include

using namespace std;

int main()

{

cout <<"wpisz dane: ";

cin >>data;

cin.ignore();

cout <<"twoje dane to: "<

cout <<"click enter! ";

getchar();

return 0;

}

i wywala 2 błędy:

error C2065: ‘data’ : undeclared identifier w 10 linijce tekstu i ten sam błąd w 13…

jak to naprawić??

data nie jest zadeklarowana jako zmienna.

przed uzyciem zmiennej powinnienes ja najpierw zadeklarowac.

Kłania się Symfonia C++ szanownego pana Jerzego Grębosza oraz kompilator z fajnym środowiskiem Dev-C++ :slight_smile: Koszt: książka ok. 86zł, kompilator free.

już sobie poradziłem…

dlaczego w data nie mogę wpisać litery?? jak wpisuje literę to wyskakuje -8(i długi ciąg cyfr)…

mam visual c++ 08 :slight_smile: dla początkującego wystarczy :wink:

Symfonia C++ Standard zapamiętaj.

cout <<“Jakiś tekst” << endl; - tego Visual nie zlinkuje, bo musi być std:cout itd :slight_smile:

Co do kompilatora to dobrze zrobiłeś, że wybrałeś Visuala.

zrobiłem 2 programy które nie mają pożytecznego zastosowania… (jeden pokazuje to co wpisałeś dzięki string a drugi dodaje 2 podane liczby)

chciałbym zrobić coś pożytecznego (myślę nad odchudzaczem win xp :wink: )

chiałbym się dowiedzieć jak usunąć katalog (nie pusty tylko z plikami)

bo z dodaniem info do rejestru nie mam problemu (system(“reg import wpis1.reg”); )

Ja bym radził najpierw cały kurs przeczytać, dopiero się za coś takiego zabierać. Poczytaj o WinAPI, dopiero się za coś takiego bierz, bo “system((…))”, to nic innego jak wykorzystywanie innych programów.

wiem… ale ja chce tylko zrobić prosty programik który usunie kilka katalogów… i dodał parę wpisów do rejestru…

PS. wiecie jak usunąć katalog (z plikami) w dosie?

http://www.google.pl

Czytaj kursy to się dowiesz!

poradziłem sobie

wystarczy wejść w katalog gdzie trzeba wyrzucić pliki i wpisać

del *.*

:slight_smile:

program skończony ale na 2 komputerze nie chce się uruchomić… piszę:

Niemożna uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji.

Dodam że na kompie którym napisałem ten program wszystko jest ok…

dlaczego wywala błąd??

Brak pakietów redystrybucyjnych dla MSVC 2008 EE na tamtym komputerze. Temat był już chyba poruszany, rozwiązanie jest TU(co prawda dla 2005, ale dla 2008 jest bardzo podobnie).

To sam Framework nie wystarcza?

Masz DOSa? Bo ja z 5 lat go nie widziałem na oczy… Jakim cudem zainstalowałeś na nim Visual C++ 2008? :o

Wszystko o Visual C++ masz tutaj: http://msdn2.microsoft.com/pl-pl/library/60k1461a(en-us).aspx

A jak posługiwać się plikami i katalogami tutaj: http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/system.io.aspx

Pomysł z wywoływaniem ze swojego programu poleceń w konsoli jest bardzo egzotyczny :slight_smile:

to źle? :stuck_out_tongue:

Programiści tak nie robią, więc jeśli nie zmienisz podejścia, to programistą nie będziesz.

O jaki Framework Ci chodzi?

zainstalowałem na 2 kompie framework 2.0 i dalej nie działa :confused:

chyba dam sobie z tym spokój…

Framework jest tylko dla aplikacji pisanych pod .NET. Podałem już odpowiedź jak twój problem rozwiązać.

PS. Już wiem somekind o jaki framework Ci chodziło P