Program do przeglądania obrazów o dużych rozmiarach


(Maciejjeziorski) #1

Hej wam,

Poszukuję dobrej przeglądarki obrazów, która spełni jeden prosty warunek: Nie może się zacinać przy przesuwaniu powiększonych fragmentów dużego obrazka (o wymiarach dochodzących do 9000 x 3000 px). W Windowsowskiej przeglądarce (przynajmniej w wersji na XP) praca jest bardzo trudna ze względu na to, że nie można płynnie nawigować na przybliżonym zdjęciu.

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam.


(Cedar) #2

ZaqU , Masz linka do takiego obrazu? Kiedyś IrfanVieW sprawdzał mi się w takim zastosowaniu


(kp1971) #3

Spróbuj tego:

http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm

@Cedar

https://www.google.pl/search?q=zdj%C4%9 ... 000%3B3000


(Maciejjeziorski) #4

Cedar:

Na przykład http://www.fromparis.com/panoramas_quicktime_vr/louvre_museum_pyramid/louvre_museum_pyramid.jpg lub jakakolwiek panorama.

Kp1971:

Dzięki, o to chodziło! Śmiga jak marzenie :slight_smile:


(Cedar) #5

Z ciekawości sprawdziłem FastStone, IrfanView, przeglądarkę systemową i Picasa Photo Viewer (wchodzący w skład programu Picasa) i to właśnie ten ostatni umożliwia najpłynniejsze i najbardziej wygodne przeglądanie dużych zdjęć.

Polecam sprawdzenie.


(Kmazur) #6

Chyba każdy (nawet darmowy) program do przeglądania grafiki, będzie lepszy od systemowej przeglądarki windows, która ma też problemy z poprawnym wyświetlaniem kolorów.

Dość szybki jest acdsee -- mam wersję 7 i czasem używam go do przeglądania setek zdjęć (po kolei, pliki jpg wielkości 3-7 MB).