Program do przekierowywania ruchu z VirtualBox przez Proxy


(Mbronicki) #1

Witam!

Poszukuję programu, który pozwoliłby mi na przekierowanie ruchu w sposób:

Wiem, że na Linuxie można osiągnąć coś takiego przez iptables, ale czy jest sposób aby tak ustawić na Windowsie?

EDIT

Byłbym także wdzięczny za program realizujący to samo zadanie z tym, że nie przez Proxy a przez VPN.

 

Pozdrawiam


(Troll z jaskini) #2

może przez virtualbox samego można to zrobić? Znasz system Whonix? Są to obrazy dwóch systemów, jeden pełni rolę bramy i ma odpalonego TORa, a drugi system to normalny, powiązany z tą bramką i cały ruch leci przez TORa z tamtego systemu robiącego za bramę, dodatkowo na głównym systemie whonixa można odpalić tora i chyba wtedy leci wszystko przez dwa TORy. A jak ktoś nie lubi linuxa to może zostawić sobie z tego whonixa system robiący za bramę, a jako drugi system zainstalować np. Win XP i w tym WIN XP w połączeniach sieciowych (właściwości karty sieciowej) podać IP jakieś by szło wszystko przez bramkę. Może dodatkowo trzeba we właściwościach tego obrazu WIn XP (w virtualbox) ustawić połączenie sieciowe by korzystało z bramy tego whonixa i wtedy wszystko z win xp leci przez linuxa przez tora.

Dlatego przypuszczam, że da się zainstalować np. dwa win XP i je tylko odpowiednio ustawić w virtualboxie, a później na jednym xp to ip ustawić w karcie sieciowej i tyle i będziesz miał to co chcesz? Ale swoją drogą skoro ty chcesz tylko VPN używać w virtualboxie, to czemu nie zainstalujesz sobie programu Open VPN w wirtualnym systemie, wtedy cały ruch z tego wirtualnego systemu lecieć będzie przez VPN, a proxy to se w przeglądarce ustawisz jakby co, albo wygooglujesz jakiś program by wymuszać proxy na programach, które nie mają ustawienia proxy?

A tak swoją drogą jaki cel masz? Chcesz ruskie gry na steam kupować o 50% taniej lub czasem jeszcze taniej i aktywować je przez ruski vpn lub ruskie proxy? Jeśli tak, to dawniej część osób pisała, że wystarczyła sama aktywacja ruskiego gifta przez vpn, a później można było grać z PL IP, ale niedawno ktoś gdzieś na forum komuś odpisywał, że teraz jak aktywuje się ruską grę przez ruskie IP, to gra będzie zawsze wymagała ruskiego IP, a ktoś inny napisał, że istnieje szansa, że steam zablokuje taką grę lub, że VPNy ruskie mogą być blokowane przez steam jeśli zbyt dużo osób z tego samego VPN logowała się i aktywowała ruskie gry, ale nie mam pojęcia ile w tym prawdy. Teraz w necie masa ludzi wymyśla różne rzeczy, kłamią i trudno zaufać komukolwiek. Ale może tobie nie chodzi o ruskie gry na steam, tylko inne cele masz.

 

btw. chyba są programy, które potrafią wymusić na wskazanych programach, by te proxy używały, ale niestety nie znam nazw takich programów, a nie będę teraz googlował