Program do przerabiania audio na tekst

Witam,

potrzebuję program, do którego zaimportuję plik audio np. wywiad i przerobi mi to na tekst.

Z jakiego formatu pliku ?

Np. z MP3 to najlepsze są własne uszy :wink:

A konkretnie, nie słyszałem o czymś takim… za dużo standardów zapisu dźwięku, no i sprzęt musi być wysokiej klasy.

Na zwykłym pececie prawie nieosiągalne - zresztą większość ludzi “szybciej” słyszy niż czyta.

Azi nie koniecznie…

Sam widziałem w jednym z programów “Gadżet” przenośny tłumacz elektroniczny. Tłumaczył kilkanaście języków, a polegało to na tym, że nagrywałeś wypowiedź mówiącego w obcym języku, a urządzenie wyświetlało już przetłumaczony tekst w dowolnym języku (polski/angielski…). Co ciekawsze, testowali tam chyba 4 języki i wszystkie tłumaczenia były bezbłędne. Gabarytami to przypominało GPS-a, także nie sądzę że był tam jakiś super procesor :slight_smile:

Kolejny przykład: na Androida istnieje aplikacja, która działa w drugą stronę, mianowicie robimy zdjęcie, a telefon czyta (dość sprawnie) dowolny sfotografowany tekst :slight_smile:

Na PC jednak nie słyszałem o takiej aplikacji, co nie znaczy że nie istnieje :slight_smile: