Program do przerobienia vob na avi z wyborem rozpoczęcia

Mam uszkodzoną płytę, na którą kiedyś przegrałem rodzinne kasety vhs. Udało się skopiować 3 z czterech plików vob i problem jest z czwartym. Klasyczne konwertery przerabiają mi z niego 22% na plik avi. Szukam programu, który pozwoli mi przerobić ten plik na avi, ale z możliwością wybrania miejsca, od którego ma się rozpocząć przerabianie - pewnie na 23 procencie jest jakiś błąd i obliczyłbym sobie, od której minuty powinno się przerobić. Te 22% przerobiłem programem Any Video Converter, który niby ma możliwość wybrania miejsca rozpoczęcia i zakończenia, ale i tak zawsze przerabia plik od samego początku.

Programy do odzyskiwania danych z płyty już przerobiłem, Iso Buster i tym podobne, ale działa to jak zwykłe kopiowanie, czyli pasek dochodzi do jakiegoś fragmentu i się zatrzymuje.

Może wypróbuj ALLConverter Pro, ma on możliwość wybrania jaki fragment pliku ma być konwertowany.

Jeśli chcesz mieć cały film to spróbuj najpierw przekonwertować w nim całość a dopiero jeśli się nie uda to próbuj fragmentami.

Pomogło - odzyskałem 10 minut z uszkodzonego pliku i zostało mi jeszcze 7. Problem w tym, że tych 7 minut już nie chce przekonwertować, ale co ciekawe, da się je obejrzeć w odtwarzaczu. Wymyśliłem więc, że wykorzystam program do nagrywania obrazu z pulpitu i ,nagram" ten film w ten sposób. Znalazłem program do nagrywania w hd:

http://screencast-o-matic.com/screen_recorder

z tym że mam dziwny problem z dźwiękiem - na nagraniu słyszę szum wentylatora i dźwięk kręcenia płyty, a nie tylko dźwięk filmu. Okazało się, że program nagrywa dźwięk spoza komputera, a nie z niego. Próbowałem nagrać sam dźwięk programem Audacity, ale jest to samo - robię to na laptopie. W Audacity w urządzeniach nagrywania mam do wyboru mikrofon lub ,mapowanie dźwięku", ale na obu opcjach jest dokładnie to samo. Kiedy w menedżerze urządzeń wyłączam mikrofon, to ani pierwszy program, ani Audacity nie chce wcale nagrywać, bo mówi, że nie ma urządzenia dźwięku. Kiedy konwertowałem poleconym przez scripter1 programem AllConverter Pro, to dźwięk szedł pięknie. Jak do licha nagrać ten dźwięk, żeby mikrofon był wyłączony?