Program do przyśpieszania aplikacji/gier tzw. Turbo Mode

Witam.

Szukam programu który pozwoliłby na zwiększeniu rzeczywistej(?) prędkości programu/gry. Chodzi mi o tzw. "Turbo Mode "znane z emulatorów typu epsxe czy dolphin lecz dla starszych gier i programów PC. Przykładowo emulując grę z PSX np(FF8) włączając “turbo mode” mógłbym nabić 3x szybciej LV gdyż godzina gry trwałaby np.20 minut, a w wersji na pc zawsze będzie 100% niezależnie czy 60 czy 200fps.

Czy jest to możliwe z programem/grą PC? Może jakaś wirtualna maszyna dla samych programów, emulator? Może jakaś prosta aplikacja.

Z góry informuję, że nie chodzi o poprawienie wydajności, gdyż zużycie CPU dla przykładowej gry WAGIC wynosi 8%, RAM +/- 30% przy włączonej przeglądarce, notepad ++ i innych procesach, a emulując ją(wersja dla psp) poprzez PPSSPP w trybie turbo mam 180%(i to też nie wykorzystuje nawet połowy potencjału chociaż to pewnie wina emulatora który jest dopiero w budowie).

W programie cheat engine (uwaga instalka zawiera adware) była chyba opcja speed hack, która pozwalała modyfikować szybkość działania gry.

Dzięki bardzo, tego mniej więcej szukałem, prędkość wzrosła znacząco…