Program do przyspieszania gier

Witam. Poszukuję programu do przyspieszania gier ale nie typu Game Booster, lecz takiego który “okraja” z detali. Chciałbym pograć w gry typu FIFA 12. Co prawda teraz mam około 10 fps i można pograć, ale nie można nazwać takiej gry komfortową. Posiadam kartę zintegrowaną Intel GMA x3100 i Windows 7. Ps. Normalnie gram w gry na rozdzielczości 640x420 i wtedy można pograć komfortowo w NFS Undercover (około 20 fps) a FIFĘ można uruchomić w minimum 800x600. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Skuteczność takich typowo “growych przyspieszaczy” jest niewielka - swojego czasu przesortowałem masę takich programów przy okazji chęci pogrania w Wiedźmina 2. :wink: Jedyne co moim zdaniem możesz zrobić spróbować to “odciążyć” system programem typu CCleaner - wyłączyć programy autostartujące z systemem albo te działające w tle, wywalić śmiecie z systemu i zaktualizować sterowniki, a nóż pomoże. :wink:

Dzięki, ale czekam na dalsze sugestie. Słyszałem o programie 3dAnalyzer, tylko nie wiem czy on do tego służy :).

np. to :

http://www.dobreprogramy.pl/Game-Booste … 26748.html

Jest taki program: sterownik do nowszej i lepszej karty graficznej. Zazwyczaj jest do niej dołączany gratis.

Już nie mogę. Veers jak dasz pieniądze na nową kartę graficzną to kupię i to jeszcze dziś. Proszę o NORMALNE odpowiedzi! :evil:

Innych programów niż GameBooster i podobnych nie znajdziesz.

Masz kartę która nie nadaje się do gier i tego problemu nie przeskoczysz.

Dobrze - jeśli jeszcze do ciebie nie dotarło: GMA x3100 NIE NADAJE SIĘ DO GIER. To jest mobilna wersja GMA 3100 - która do gier również się nie nadaje. I ŻADEN program tego nie zmieni. Za sukces należy uznać, że jakaś gra o wymaganiach większych niż Saper się na tej grafice uruchomi, a jak już się uruchomi - to 10 kl/s jest zasadniczo średnim wynikiem osiąganym przez ten “akcelerator graficzny”.

Niestety, ale nawet najlepszy program przyspieszający nie pomoże, jeśli masz kartę graficzną nieprzystosowaną do gier.

http://www.dobreprogramy.pl/Obin/Intel-GMA,21012.html

Mylicie się panowie. Intelowskim padlinom można pomóc programowo. Kłopot Inteli GMA 900, 950, X3100 polega na tym, że wielu gier w ogóle nie potrafią odpalić. Z pomocą softu można to uczynić i uzyskać 3-4 FPS.

@Fanboj O - wow 4 klatki na sekundę ! Toż to pogrom !

Tak z ciekawości - próbowałeś kiedyś użyć któregoś z tych programów pod Windows 7 (albo Vistą) ? Nie ? No to nie polecam. Zresztą autor tekstu na który się powołujesz sam pisze że należy użyć zmodyfikowanych sterowników, co w przypadku wersji desktopowych jeszcze jako tako uchodzi, ale w laptopach zasadniczo kończy się niemiło.

Skoro już o tekstach - to proponuję byś zapoznał się z tym tekstem: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4154

Ale da się programowo? Da się. Odrobinę matematyki: jaka jest różnica między niemożnością odpalenia gry, a grą przy 4 klatkach? Nieskończoność.

Pod Vistą 3D Analyzer działał w trybie zgodności. Tylko dużo trzeba było próbować.

Że niby ja mam się z tym zapoznawać? Po co jak znam z praktyki? Z resztą na takie tytuły się nie porywałem. X3100 miewała kłopoty ze znacznie starszymi i mniej wymagającymi tytułami.

Linka do tekstu podałem, tylko dla nieobeznanego w temacie. Jest tam nazwa i linki do programów

Jest dużo fantastycznych starych gier które może i nie są powalające graficznie ale za to są niesamowicie GRYWALNE i gra w nie to czysta radość (pięknie to zabrzmiało ;)) a przy okazji twoja grafika powinna uciągnąć. :smiley: Poszukaj.