Program do robienia kopii zapasowej systemu

Witam! Od pewnego czasu szukałem na necie programu, który zrobi mi kopie zapasową całego dysku (a dokładniej partycji na której mam system) i nagra tę kopie na dysku dvd. Znalazłem funkcję programu Nero (Nero BackItUp) i jest tam funkcja Drive Backup. Czy ten program spełni moje oczekiwanie? Jeżeli tak to czy podczas odzyskiwania systemu będę musiał odzyskiwać system również przez nero czy wystarczy, że włoże nagraną płyte z obrazem całego dysku i zacznie mi odzyskiwać? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Sprawdź Hiren’s Boot CD, jak byłem na praktykach to mi to polecili. Masz tam wiele programów do wykonywania backupu, np. Acronis, czy Norton Ghost. Płytę bootujesz i masz programy, możesz też uruchomić płytę w Windows mając dostęp do innych aplikacji.

dla ścisłości ten pakiecik jest całkiem niezły, aczkolwiek kopie programów na nim zawarte są spiracone.

możesz spróbować darmowego Easeus disk copy albo todo backup - http://www.easeus.com/disk-copy/

Patrz, a za każdym razem jak uruchamiam jakiś program to mam informację, że to wersja trial :wink:

w taki wypadku dlaczego nie można tago pakietu pobrać z oficjalnej strony domowej???

http://en.wikipedia.org/wiki/Hiren’s_BootCD

While this collection of tools can be very useful, potential users should note that many of the tools are commercial applications that have not been legally licensed for redistribution, and so download/use/sharing of Hiren's BootCD may be illegal (depending on your legal jurisdiction).

Polecam Symantec Ghost v11.0 (ostatnia wersja pod DOS)

Działa ze wszystkimi wersjami Windows, również na partycjach NTFS.