Program do robienia płyty recovery dysku


(Bartek Pyszczek) #1

Witam. Mam w szkole 11 komputerów z systemem Windows XP i co pół roku trzeba robić format. I tu jest problem, ponieważ nie mam siły po raz kolejny instalować XP i wszystkich programów poklei a trochę tego jest więc chciałem zrobić to ostatni raz. I tu moje pytanie chodzi mi o program który by wypalił płytę botowalną, po włożeniu jej zainstaluje się Windows XP wraz z tymi programami, które były zainstalowane w momencie wypalenia płyty


(Dritone) #2

Hmm... albo obraz dysku (jak komputery mają podobną konfigurację) albo instalacja nienadzorowana (chyba najlepsze rozwiązanie :wink: )


(Reksio009) #3

A kompy są o takich samych konfiguracjach?


(Bartek Pyszczek) #4

tak wszystkie kompy są identyczne

-- Dodane 10.02.2010 (Śr) 21:50 --

chodzi mi o program żeby zrobił obraz systemu i programów zainstalowanych taka płyta jak dają do laptopów że sterowniki się same wgrywają


(Reksio009) #5

No to wystarczy obraz Ghostem zrobić i pójdzie na każdym kompie. Co innego jakby konfiguracje kompów były różne. Z tego co pamiętam żeby wszystko było ok trzeba jeszcze jakieś ID zmienić juz po wgraniu obrazu, ale nie pamiętam dokładnie, musiałbym poszukać i przypomnieć sobie o co to chodziło.


(Bartek Pyszczek) #6

chodzi o norton ghost ale trzeba posiadać pełną wersje gdyż trial chyba ma tą opcje wyłączoną prawda ?>


(adorec) #7

Nie prościej byłoby na każdym z tych komputerów zainstalować Comodo Time Machine ? Robisz zrzut systemu,a w razie problemów przywracasz...

http://www.comodo.com/home/data-storage ... covery.php

Jest też program Comodo Backup.

http://www.comodo.com/home/data-storage ... backup.php

Co do Comodo,to nie wiem jak działają ich programy.Instalujesz na własną odpowiedzialność!

Szukaj promocji na Paragon Backup and Recovery -ta firma często udostępnia pełne wersje za darmo.

Mają też darmową wersję tego narzędzia.

Paragon Backup & Recovery 10 Free Edition

http://www.dobreprogramy.pl/Paragon-Bac ... 15537.html

Zerknij...http://www.techno360.in/


(fiesta) #8

Pysio przecież na serwerze powinieneś mieć obraz z instalacją klineta, wsadzasz dyskietkę startową (do utworzenia na serwerze SBS) wybierasz obraz i instalacja idzie sama po sieci. Możesz zainstalować goły obraz systemu wraz ze sterownikami i np Officem, doinstalować co trzeba na jednym komputerze klienckim i z niego zrobic obrazek na serwerze i potem z niego stawiać dalsze stacje. Radzę poczytać na menowskich grupach SBS o usłudze RIS.

Takie postawienie pracowni nie sprawia potem problemów z dołączeniem komputerów do domeny. Jezeli postawisz klientów nie z obrazu na serwerze, każdą stację bedziesz musiał dołączac indywidualnie.

Przykładowa instrukcja:

http://sbs.oeiizk.edu.pl/Dokumenty/jesi ... 1_01_z.pdf

BTW idź na kurs administratorów szkolnych pracowni, tam się wszystkiego dowiesz :slight_smile:


(roobal) #9

Może to się jeszcze przyda tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html ale propozycja fiesty jest moim zdaniem najbardziej odpowiednia :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Bartek Pyszczek) #10

U mnie nie ma już SBS-a dlatego teraz chodzi mi oto żeby zrobić taką płytkę albo właśnie partycje recovery :slight_smile:


(Dritone) #11

To w celu przeprowadzenia instalacji nienadzorowanej na wszystkich, wystarczy, że wykonasz jedną na wybranym komputerze, a te następnie poddasz dystrybucji na pozostałe. I tyle :slight_smile: