Program do rozmowy

witam mamy łącze kablowe a więc tak

kupiliśmy routera i aktualnie tylko on jest podłączony do sieci a telefon stacjonarny miał usterkę i został odłączony

problem polega na tym że jeżeli ktoś dzwoni na numer domowy to słyszy sygnał a my nie mamy telefonu i nie słyszymy nic

no i czy jest jakiś program (sposób) by móc ten telefon odebrać przez komputer

jeżeli jest sygnał wybierania u osoby dzwoniącej to czy My możemy przez routera jakoś odebrać ten telefon i rozmawiać przez słuchawki ?

Proszę Was o pomoc

Nie nie ma!! Jeśli dobrze się przyjrzysz to końcówka do karty sieciowej jest inna niż do telefonu!!

Wiem, że jest możliwość dzwonienia ze Skype na stacjonarne ale czy odwrotnie to już nie mam pojęcia. W opisanym przypadku nie ma żadnej możliwości odbierania rozmów z telefonu stacjonarnego na komputerze :slight_smile:

Pozdrawiam!

Oczywiście że można “dzwonić” na Skype. Tyle że Skype na bank nie przyzna mu takiego samego numeru jak ma teraz.

Kupić nową stacjonarkę, podpiąć do sieci i po krzyku.

o czym wy mówicie? Przecież skype działa na zasadzie p2p. A wszystkie płatne połączenia z komórkami i stacjonarnymi polegają iż łączysz się z ich serwerem a dalej to już ich sprawa ja to robią iż przekierowują połączenie #-o

Skype naprawdę magicznie nie zamienia komputera w telefon.

Ależ oczywiście że zmienia w telefon VOIP na który można dzwonić i z którego można dzwonić normalnie jak na stacjonarny.

Na zasadzie p2p działają połączenia głosowe i video wewnątrz sieci Skype.