Program do rozmowy

(Blazejekooo) #1

witam mamy łącze kablowe a więc tak

kupiliśmy routera i aktualnie tylko on jest podłączony do sieci a telefon stacjonarny miał usterkę i został odłączony

problem polega na tym że jeżeli ktoś dzwoni na numer domowy to słyszy sygnał a my nie mamy telefonu i nie słyszymy nic

no i czy jest jakiś program (sposób) by móc ten telefon odebrać przez komputer

jeżeli jest sygnał wybierania u osoby dzwoniącej to czy My możemy przez routera jakoś odebrać ten telefon i rozmawiać przez słuchawki ?

Proszę Was o pomoc

(p19koz) #2

Nie nie ma!! Jeśli dobrze się przyjrzysz to końcówka do karty sieciowej jest inna niż do telefonu!!

(roobal) #3

Wiem, że jest możliwość dzwonienia ze Skype na stacjonarne ale czy odwrotnie to już nie mam pojęcia. W opisanym przypadku nie ma żadnej możliwości odbierania rozmów z telefonu stacjonarnego na komputerze :slight_smile:

Pozdrawiam!

(fiesta) #4

Oczywiście że można "dzwonić" na Skype. Tyle że Skype na bank nie przyzna mu takiego samego numeru jak ma teraz.

8)

Kupić nową stacjonarkę, podpiąć do sieci i po krzyku.

(p19koz) #5

o czym wy mówicie? Przecież skype działa na zasadzie p2p. A wszystkie płatne połączenia z komórkami i stacjonarnymi polegają iż łączysz się z ich serwerem a dalej to już ich sprawa ja to robią iż przekierowują połączenie #-o

Skype naprawdę magicznie nie zamienia komputera w telefon.

(fiesta) #6

Ależ oczywiście że zmienia w telefon VOIP na który można dzwonić i z którego można dzwonić normalnie jak na stacjonarny.

Na zasadzie p2p działają połączenia głosowe i video wewnątrz sieci Skype.