Program do skasowania pliku linuxowego

wiem co jest grane , ale nie wiem jak usunąć plik. Otwierając Easy Cleaner/zajęte miejsce.Sprawdzam sam dysk lokalny C.Nie wchodzę głębiej ( W program files lub w Windows) i wyskakuje mi po prawej stronie plik Pagefiles.SYS ( oczywiście jest ot jeden z wielu plków jakie mi wyskakują)i waży poand 1 GB. Co najdziwniejsze wchodząc do dysku C przez mój koputer , nie wiedzę tego pliku . sadzę (ale to tylko moje zdanie) iż jest to pozostałość po nie wgranym Linuxie (przerwałem instalację ) a wtedy już był na C zainstalowany Windows . I moje pytanie czy jest jakiś program dzięki któremu będę mógł widzieć go (bo pod Windkiem jest on niewidzoczny) no i kasować ten pliczek. Bo Easy Cleaner tego nie zrobi

Panel sterowania :arrow: Opcje folderów :arrow: zakładka Widok :arrow: Odznacz “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego”

Co do samego pliku pagefile.sys, nie dasz rady go skasować spod Windowsa, bo to jest plik stronicowania, w którym zapisuje się “wirtualna pamięć”, waży on 1 GB, bo system rezerwuje sobie miejsce na niego miejsce, choć prawie nigdy nie jest w 100% wykorzystywany, możesz sobie zmienić rozmiar na mniejszy: PPM Mój komputer :arrow: Właściwości :arrow: zakładka Zaawansowane :arrow: Ustawienia :arrow: zakładka Zaawansowane :arrow: Zmień, i tam masz trochę opcji,

poczytaj: http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_ram_03.php

pozdrawiam

Łukasz