Program do skomplikowanych działań na tekście

(Racon13) #1

Witam, poszukuję programu który pomoże mi z ciągłego tekstu wylistować jedynie wyrazy bądź ciągi spełniające dane kryterium, np: chcę wylistować wszystko co zaczyna się od a, a kończy na .jpg. Fajnie gdyby program pozwalał także na automatyczne dodawanie do każdej linii dowolnego ciągu. Szukałem ale nie udało mi się nic takiego znaleźć. Z góry dziękuję za pomoc.

(drunkula) #2

Masz listing plików, tak? No to filtrowanie/wyszukiwanie w dowolnym arkuszu kalkulacyjnym wg. schematu a*.jpg

Dodawanie tektstu wykonasz tak: mając tekst w komórce A1 wchodzisz w edycję komórki B2 i podajesz 

=A1 & "to co chcesz napisać"

(Racon13) #3

O listingu plików wiem, chodzi o wylistowanie wszystkich ciągów spełniających dane kryteria z ciągłego tekstu.

(Kerter86) #4

A może w notepad++ ładujesz plik, ctrl+f odpowiednie zapytanie i klikasz znajdź wszystkie w dokumencie, może to Ci pomoże.

(drunkula) #5

Tak, w n++ używasz wyszukiwania na zasadzie: a.*jpg (kropka przed gwiazdką) z zaptaszeniem wyrażeń regularnych, ale nie jest to idealne... mając np ciąg a123jpg456ajpg znajdzie tylko całość, a nie a123jpg oraz ajpg.

W zależności od struktury tych danych, obejściem mogłoby być połamanie tego na linie - zamiana wszystkich .jpg na .jpg
 albo skorzystanie z funkcji excela "tekst jako kolumny".

Jeżeli to nie są jakieś wrażliwe dane, to może wrzuć kawałek, łatwiej będzie coś doradzić.

(Racon13) #6

Ehh.. temat do kosza nie chce mi się pisać setny raz że tekst jest ciągły. Gdybym zrobił to w n++ nie pytał bym tutaj. Mimo wszystko dzięki.