Program do skomplikowanych działań na tekście

Witam, poszukuję programu który pomoże mi z ciągłego tekstu wylistować jedynie wyrazy bądź ciągi spełniające dane kryterium, np: chcę wylistować wszystko co zaczyna się od a, a kończy na .jpg. Fajnie gdyby program pozwalał także na automatyczne dodawanie do każdej linii dowolnego ciągu. Szukałem ale nie udało mi się nic takiego znaleźć. Z góry dziękuję za pomoc.

Masz listing plików, tak? No to filtrowanie/wyszukiwanie w dowolnym arkuszu kalkulacyjnym wg. schematu a*.jpg

Dodawanie tektstu wykonasz tak: mając tekst w komórce A1 wchodzisz w edycję komórki B2 i podajesz 

=A1 & "to co chcesz napisać"

O listingu plików wiem, chodzi o wylistowanie wszystkich ciągów spełniających dane kryteria z ciągłego tekstu.

A może w notepad++ ładujesz plik, ctrl+f odpowiednie zapytanie i klikasz znajdź wszystkie w dokumencie, może to Ci pomoże.

Tak, w n++ używasz wyszukiwania na zasadzie: a.*jpg (kropka przed gwiazdką) z zaptaszeniem wyrażeń regularnych, ale nie jest to idealne… mając np ciąg a123jpg456ajpg znajdzie tylko całość, a nie a123jpg oraz ajpg.

 

W zależności od struktury tych danych, obejściem mogłoby być połamanie tego na linie - zamiana wszystkich .jpg na .jpg<BR><CR>  albo skorzystanie z funkcji excela “tekst jako kolumny”.

 

Jeżeli to nie są jakieś wrażliwe dane, to może wrzuć kawałek, łatwiej będzie coś doradzić.

Ehh… temat do kosza nie chce mi się pisać setny raz że tekst jest ciągły. Gdybym zrobił to w n++ nie pytał bym tutaj. Mimo wszystko dzięki.