Program do sporzadzania kopi partycji

Witam :slight_smile:

Szukam programu służącego do sporzadzania obrazów partycji.

Zależy mi aby program w jak naj wiekszym stopniu kompresował obraz.

Głownie chodzi aby podczas awarii systemu w krótkim czasie przywrócić system do stanu poprzedniego z zewnętrznej płyty.

Obecnie posiadam Acronis True Image Home 2010 ale mam problemy z tym softem> Może jakaś alternatywa ???

Z góry dzięki : D

Nie zawracaj sobie głowy duperelami [-X . Najlepszy z darmowych programów to PARAGON BACKUP & RECOVERY 10. Dostepny w numerze 13/2010 Komputer Swiata. Jest prosty i przejrzysty mimo, ze po angielsku. Zresztą, jest tam bardzo dokladnie opisane co i jak…Pozdrawiam

O&O Disk Image pozwala kompresować różnymi algorytmami

Info

większość softu w trakcie kompresji potrafi zmniejszyć do 50% wagę zajętej przestrzeni dyskowej

A ja polecę ten system live-cd (SystemRescueCD):

http://www.sysresccd.org/Main_Page

Tutaj masz tutorial do programu zawartego na tym CD, a mianowicie Partimage:

tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

Można też skorzystać z konsolowego FSArchiver, co prawda wersja rozwojowa, ale nie zawiódł mnie jeszcze.

Przy tym drugim podstawową sprawą jest rozpoznanie partycji systemowej wg oznaczeń linuksa (polecenie fdisk -l) - rozpoznasz po rozmiarze. Montujesz partycję, na którą ma być zapisany obraz partycji sytemowej. Potem taki obraz zależnie od wielkości możesz sobie nagrać na płytę np. DVD-RW. Kompresja, jakiej używa FSArchiver jest bardzo dobra - lzma - kompresuje pliki w stosunku 1:3. Format wynikowy pliku to nazwa_obrazu.fsa. Wszystko jest wyjaśnione w pomocy programu fsarchiver --help. Poza tym FSArchiver uruchomiony w trybie tekstowym będzie trochę szybszy niż w trybie środowiska graficznego - zasoby prawie w całości są użyte do tworzenia obrazu.

Ok dzięki wszystkim za pomoc : D

Pozdrawiam : D

AnToL : )

tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html