Program do sprawdzania czy w folderze znajdują się pliki

Witam wszystkich,

Poszukuje programu, który sprawdzi czy w danym folderze znajdują się jakiekolwiek pliki (np. .jpg)

Mam do sprawdzenia bardzo wiele folderów i jest to zbyt męcząca praca. Czy macie może jakiś pomysł jak to zrobić?

Podaje przykład:

1 folder -> 2 folder -> 3 folder -> 4 folder (sprawdzić czy tu znajdują się pliki jpg)

1 folder -> 2 folder -> 3 folder (sprawdzić czy tu znajdują się pliki jpg)

1 folder -> 2 folder (sprawdzić czy tu znajdują się pliki jpg)

1 folder -> 2 folder -> 3 folder (sprawdzić czy tu znajdują się pliki jpg)

ZAWSZE ten ostatni folder nazywa się tak samo. Jedynie ścieżka dostępu się zmienia i prowadzi do tego folderu albo 2 foldery albo 3.

Mam nadzieję, że w miare jasno to wytłumaczyłem.

Prosze o pomoc.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Warto zacząć korzystać z menadżera plików :wink: Na przykładzie Total Commandera:

Dla skrótu klawiaturowego ustawiłem sobie polecenie: cm_CountDirContent. Sprawdza ono rozmiar każdego folderu (łączny rozmiar plików i podfolderów). Jeśli w folderze nie ma żadnego pliku w polu rozmiar widnieje domyślna wartość

Dodatkowo można skorzystać z widoku gałęzi z podkatalogami. Dzięki temu wszystkie pliki z katalogu i jego podkatalogów zostaną pokazane na jednej liście.

Ponadto można utworzyć sobie grupy plików (np. w grupie audio będą pliki .mp3, .ogg, .wma, .flac itp) i filtrować widok tak, żeby były pokazywane tylko pliki jednego typu.

Można też w prosty sposób wskazać plik i jednym kliknięciem zaznaczyć wszystkie pliki o takim samym rozszerzeniu

i wiele, wiele więcej…

Na prawdę warto zainteresować się ukrytymi opcjami w menadżerach plików.

Może ten programik będzie przydatny.ReplacePL

Wprawdzie nie wyszukuje pustych katalogów, ale wykonuje listę plików z danym rozszerzeniem np .jpg czyli wskazuje te katalogi w których znajdują się pliki jpg. Należy tylko wskazać w jakim katalogu lub dysku ma zostać wykonane przeszukiwanie i wybierasz lista plików lub pliki z rozszerzeniem (.jpg)

Dzięki za propozycje ale mi bardziej chodzi o coś zautomatyzowanego.

Stosując się do Waszych propozycji muszę i tak ręcznie klikać na każdy folder, podfolder etc.

Potrzebne mi narzędzie które potem wyeksportuje mi liste np w formacie .txt które katalog zawiera pliki jpg a który nie.

Ja tam nie widzę w moim rozwiązaniu potrzeby klikania w każdy folder osobno, ale skoro nie chce ci się zagłębić w możliwości Total Commandera, to może ten program ci się przyda?

http://www.extensoft.com/?p=free_disk_analyzer

Nigdy go nie używałem, ale widzę, że jest tam zakładka “zawartość”, więc może to być to, o co Ci chodzi.

Przesyłam screena z przykładowym drzewem katalogów. Proszę nie sugerować się nazwami są one przypadkowego. Jedynie “tutaj sprawdź czy sa pliki jpg” zawsze nazywa sie tak samo i wlasnie tutaj mam sprawdzić czy znajduja się pliki jpg.

katalogi.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ciekawy program:

http://www.jonasjohn.de/lab/red.htm

… i ciekawa wtyczka do Total Commandera:

http://lefteous.totalcmd.net/tc/dirsizecalc_eng.htm

Ten scrreen który podałeś, to raczej mało przydatny. Ważniejsza była by informacja czy w katalogu mogą być inne pliki oprócz plików jpg czy też katalog ma być pusty czyli bez żadnych plików.

W programie który podałem:

ReplacePL

Dodałem taką opcję umożliwiającą wyszukiwanie pustych katalogów.

Wybieramy po prawej stronie katalog główny w którym znajdują się inne katalogi które mają być przeglądane lub dysk który ma być przeszukiwany.

Zaznaczamy opcje: ‘lista plików’ i ‘puste(dir)’

Klikamy: ‘Utwórz listę’, a po zakończeniu tworzenia listy klikamy ‘pokaż listę’. Foldery puste można po ich zaznaczeniu usuwać.

Jeżeli wybierzesz opcję: ‘pliki z rozszerzeniem’ przy jednoczesnym zaznaczeniu opcji: ‘puste(dir)’ to utworzona zostanie lista tylko tych katalogów najniższego rzędu w których nie ma plików ‘.jpg’, nawet gdy są w nich pliki o innych rozszerzeniach, czyli otrzymasz to, o co ci przypuszczalnie chodziło.

(Kliknięcie na adresie folderu otwiera ten folder)