Program do sprawdzenia kanałów wifi

witam mam internet 60mb/s po kablu ethernet idzie mi 57mb/s wiec jest ok ale problem jest z wifi. Mam przypisany kanał jakoś automatycznie bo nawet nie wiem gdzie można go zmienić. Predkosc po wifi wychodzi mi około 30gb nieraz 45 jak testowałem było ale nigdy nie miałem blisko 60mb/s

Pamiętam kiedyś mi ktoś polecił program na którym była lista kanałów i miałem wybrać kanał który jest najbardziej pusty. czy możecie mi polecić jaki to był program i jakieś wskazówki jak go można użyć ?

inssider

Dodatkowo zacznijmy od tego czy Twój router ORAZ karta wifi w kompie nadają w trybie N ?? Bo jak tylko b/g to o 60mb/s zapomnij:)

ruter dali mi z upc wiec pewnie tak technicolor 7200 to jest a karta sieciowa w laptopie Karta sieciowa Broadcom 802.11n wyszukałem kanału którego nie ma na liście i transfer taki sam w granicy 40mb jest a po kablu idzie 57mb…

matifcb , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

Jeśli masz system Windows i przynajmniej od wersji Windows Vista, to nie potrzebny Ci żaden program do sprawdzania, działąjących sieci i kanałów, wystarczy polecenie wiersza poleceń lub PowerShell.

netsh wlan show networks mode=bssid

mam windowsa 8 ale ten program insidder chyba spoko jest. Włączę go na 5 min pochodzę po mieszkaniu i zoabcze jakie wyłapie kanały.

Dodane 22.10.2013 (Wt) 21:58

używając programu insidder chodziłem po mieszkaniu i po 5 minutach około znalazło mi takie kanały. Ktory byście mi polecili?

http://imageshack.us/photo/my-images/716/62jt.jpg/