Program do sprawdzenia otwatych/przekierowanych portów


(pawelek5) #1

Witam,

Poszukuję programu, który wyszuka mi otwarte porty, a właściwie przekierowane. Dostawca Internetu ma mi uruchomić przekierowywanie portów. Gdy tworzę serwer do gry (po to mi właśnie te porty) widzę się tylko jako LAN, a w Internecie mnie nie ma. Pisałem dzisiaj do dostawcy ponownie, lecz dalej mi nie działa. Może już są przekierowane, a w serwerze mam coś nie tak... Kiedyś robiłem serwer (inna gra) - wtedy mi super chodziło. Serwer ustawiony był na lokalne IP 192.168.1.25 (teraz mi się zmieniło na 192.168.1.33, ale powinno działać tak samo). Na tej stronie port miałem otwarty tylko podczas działania serwera. Teraz niestety czy serwer jest włączony czy nie, port jest "Closed" :frowning:

Dodam, że program nie ma sprawdzać mi lokalne porty, lecz ma się łączyć z Internetem i sprawdzać, czy są widoczne w sieci.

-- Dodane 12.07.2013 (Pt) 19:32 --

Acha, teraz będę chciał robić serwer na inne porty - napisałem to dostawcy.

Tamte i tak teraz nie działają... :?

-- Dodane 12.07.2013 (Pt) 19:36 --

A i jeszcze coś...

No przecież na tej stronie masz już tester otwartych portów.

Ale możliwe, że serwer ich nie zajmuje. A ten program ma także zająć te porty i sprawdzić, czy działają. A jak już mówiłem, po wyłączeniu serwera porty się zamykały (o ile dobrze pamiętam).


(Bogdan_G) #2

Na tej stronce jest mały programik NetworkTrafficView. Wypakowujesz. Usuwasz zipa, otwierasz programik i masz tam porty docelowe i wiele innych danych.

http://translate.googleusercontent.com/ … lSqgr-PmnQ

Może Ci się przyda.


(pawelek5) #3

Dzięki za zainteresowanie się tematem :smiley:

Po uruchomieniu programu, wyborze karty sieciowej do skanowania: “Failed to start capturing packets from the current network adapter !” :frowning:


(Bogdan_G) #4

Sprawdź CurrPorts - Przynalmniej jest do tego spolszczenie. Wypakowujesz spolszczenie i zawartość folderyu wklejasz do CurrPorts.

http://translate.googleusercontent.com/ … blC5IQ9rqg


(pawelek5) #5

A gdzie jest funkcja do skanowania otwartych/przekierowanych/widocznych w Internecie portów?


(Bogdan_G) #6

Może w opcjach trzeba coś zaznaczyć. Przyznam, że nie miałem dotąd potrzeby korzystania akurat z tych programów.

Tak naprawdę, to wiele jest tych małych narzędzi do monitorowania sieci. Prawie wszystkie są spolszczone. Rozeznaj się sam, bo tak zgadywac, jest trudno.

http://translate.googleusercontent.com/ … work_utils

Pozdrawiam


(pawelek5) #7

Porty już mi działają - dopiero wczoraj wieczorem dostawca odblokował je. Już nie muszę szukać programu, ale może jednak w przyszłości będę jeszcze potrzebował to sobie przejrzę te narzędzia.

Dziękuję Ci za pomoc i zainteresowanie się tematem :smiley: