Program do stworzenia obrazu partycji do pliku

Witajcie

 

Może i banalne pytanie, ale proszę podpowiedzcie co dobrego

 

Szukam programu startującego z własnej płyty bootowalnej, który wykona obraz partycji/systemu Windows XP do pliku, który zapisze na np pendrivie.W przpadku chęci odzyskania systemu wykonując analogiczne kroki z płytą bootowalną i obrazem na pendrivie.

 

Zależy mi, aby obraz sytemu/partycji był “spakowany” - w sensie nie miał 40GB jak partycja systemowa, tylko te ~6GB które obecnie zajmuje XP z zainstalowanym softem i dało się go odtworzyć na np. zupełnie innym/nowym dysku.

Acronis True Image

Darmowy ParagonBackup & Restore - działa jak Acronis - można zrobic bootowalną płytę lub pendrive. Polecam.

http://www.paragon-software.com/home/br-free/download.html

Paragon jest znakomity i prosty, ale nie tworzy płyty bootowalnej. Trzeba mieć 2 płyty lub płytę z obrazem plus startujący pen. Jak lub czym utworzyć płyte z obrazem która by sama startowała. Jedna płyta a na niej obraz systemu i jakiś bootloader czy coś podobnego. Kiedyś takie rzeczy robił norton ghost, ale czy od 10 lat nie powstało nic podobnego?

Acronics’a od WD używałem do przeniesienia systemu na nowy dysk, że ma opcję tworzenia obrazu, nie wiedziałem! thx

 

A co sądzicie o Clonezilli?

Robi dokładnie to co opisales. Może interfejs nie jest piękny jak w wyżej wymienionych, za to funkcjonalność jest znaczna.

O&O Disk Image

http://www.programosy.pl/program,oo-diskimage-professional.html

Dzięki wszystkim, mam już zatem w czym wybierać :slight_smile:

 

 

Wczoraj spróbowałem Cloneziillę - nie jest piękna, trochę zniesmaczyły mnie jakieś błędy na początku (bo to na starym i słabym sprzęcie) ale koniec końców program się uruchomił i udało się stworzyć obraz na penie. Właściwie to powstał cały katalog utworzony przez linuxa… troche szkoda, że to nie jest w postaci jednego pliku, nie wiem czy aby zarchiwizować sobie ten obraz mam skopiować cały ten katalog, czy jakieś konkretne pliki z niego?