Program do stworzenia obrazu partycji do pliku


(Saphrii) #1

Witajcie

 

Może i banalne pytanie, ale proszę podpowiedzcie co dobrego

 

Szukam programu startującego z własnej płyty bootowalnej, który wykona obraz partycji/systemu Windows XP do pliku, który zapisze na np pendrivie.W przpadku chęci odzyskania systemu wykonując analogiczne kroki z płytą bootowalną i obrazem na pendrivie.

 

Zależy mi, aby obraz sytemu/partycji był "spakowany" - w sensie nie miał 40GB jak partycja systemowa, tylko te ~6GB które obecnie zajmuje XP z zainstalowanym softem i dało się go odtworzyć na np. zupełnie innym/nowym dysku.


(msb156) #2

Acronis True Image


(darek0107) #3

Darmowy ParagonBackup & Restore - działa jak Acronis - można zrobic bootowalną płytę lub pendrive. Polecam.

http://www.paragon-software.com/home/br-free/download.html


(Prastara) #4

Paragon jest znakomity i prosty, ale nie tworzy płyty bootowalnej. Trzeba mieć 2 płyty lub płytę z obrazem plus startujący pen. Jak lub czym utworzyć płyte z obrazem która by sama startowała. Jedna płyta a na niej obraz systemu i jakiś bootloader czy coś podobnego. Kiedyś takie rzeczy robił norton ghost, ale czy od 10 lat nie powstało nic podobnego?


(Saphrii) #5

Acronics’a od WD używałem do przeniesienia systemu na nowy dysk, że ma opcję tworzenia obrazu, nie wiedziałem! thx

 

A co sądzicie o Clonezilli?


(skrzek) #6

Robi dokładnie to co opisales. Może interfejs nie jest piękny jak w wyżej wymienionych, za to funkcjonalność jest znaczna.


(Gryf00n) #7

O&O Disk Image

http://www.programosy.pl/program,oo-diskimage-professional.html


(Saphrii) #8

Dzięki wszystkim, mam już zatem w czym wybierać :slight_smile:

 

 

Wczoraj spróbowałem Cloneziillę - nie jest piękna, trochę zniesmaczyły mnie jakieś błędy na początku (bo to na starym i słabym sprzęcie) ale koniec końców program się uruchomił i udało się stworzyć obraz na penie. Właściwie to powstał cały katalog utworzony przez linuxa… troche szkoda, że to nie jest w postaci jednego pliku, nie wiem czy aby zarchiwizować sobie ten obraz mam skopiować cały ten katalog, czy jakieś konkretne pliki z niego?