Program do szukania plików i ich drukowania


(Giemzat) #1

Witam,

 

Posiadam ponad 500 plików tekstowych w formacie .docx i.pdf każdy jest w osobnym folderze z inną nazwą. Potrzebuję program, który pozwoli mi wyszukać kilkanaście plków tekstowych i wydrukowanie ich. Program najlepiej darmowy do zastosowania w firmie lub płatny ale do 200zł. Fajnie by było gdyby program potrafił wyszukiwać i wyłapywać słowa w dokumentach spośród kilku tysięcy dokumentów np po dacie utworzenia czy dacie wpisanej w dokumencie. Masowa zmiana nazw plików w odpowiednim schemacie np. miesiąc rok czy automatyczna numeracja. Integracja z Google Apps dla firm jako dysk online. Pakowanie plików do .zip i wysyłanie ich emailem. Dostęp do FTP.

 

Co polecacie ?

 

 

 


#2

gizmo53, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(pigers1986) #3

 

Wyszukać pliki ? W Windows jest funkcja szukaj ? Win-F

Przeszukiwanie PDFów ? Doinstaluj http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5542 umożliwi to Windows Search na indeksowanie PDFów (wiadomo musi być w nich tekst, a nie zrobione zdjecie tekstu).

 

Masowa zmiana nazwy pliku ? Total Commander -> Plik -> Narzędzie wielokrotnej zamiany (Ctrl-M)

na sieci jest cała seria programów renaming (http://download.cnet.com/Bulk-Rename-Utility/3000-2248_4-10174242.html itp itd)

 

Cała reszta to pobożna lista życzeń, chociaż jak znajdziesz taki program to daj znać, chętnie zanotuje :slight_smile:


(adorec) #4

Witaj,

 

Spróbuj darmowego FileLocator Lite 2014

Program ten posiada również wersję pro.

 

 

Do wyszukiwania plików po nazwach polecam Everything Search Engine

 

Pozdrawiam.