Program do szybkiej reinstalacja systemu operacyjnego


(Luki Grochu) #1

Chciałbym zainstalować nowy system operacyjny, wszystkie sterowniki, wszystkie niezbędne programy i zapisać to w jakiś sposób aby przy następnej reainstalacji systemu od razu miał to wszystkie wgrane a nie znowu po kolei wszystko instalować.

Wie ktoś jak to zrobić?


(flaszer) #2

Wystarczy zrobić obraz dysku/partycji. Jednym z takich narzędzi jest np. Acronis True Image. Są również alternatywne rozwiązania darmowe (CloneZilla itd.) dostępne na dobrych programach.


(tosiekbu) #3

witam polecam program

http://www.dobreprogramy.pl/Paragon-Dri … 24988.html


(kuba3351) #4

A ja polecam EASEUS Todo Backup.Darmowy, a ma wiele przydatnych opcji.Tylko wadą jest brak Polskiego interfejsu

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo … 22322.html

Jednak program jest tak banalny w obsłudze, że powinieneś się połapać.Sam używam i jestem zadowolony.

Dodane 17.07.2011 (N) 20:31

Tylko z obrazami jest taki problem, że po jakimś czasie sterowniki i programy są nieaktualne, ale na to już nic nie poradzisz.


#5

lukigrochu , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(sla17) #6

Można także użyć programu typu nLite (odpowiednia wersja dla odpowiedniego systemu), gdzie zintegrujemy sobie wszystko od razu, wraz ze sterownikami i wszystkim, aby nie instalować wszystkiego po reinstalacji.

Co do instalacji programów - nie polecam tak robić, bo jak wiadomo co chwilę wychodzą nowe wersje, gdzie trzeba aktualizować. Chyba, że zainstalujesz coś w stylu Secunii i będziesz się bawił w aktualizacje, no ale jak mówię - wg. mnie to mija się z celem, chyba że korzystamy z danej wersji aplikacji (tak jak ja np. używam Skype 4), no to wtedy można się na ten myk szarpnąć.


(arhi3a) #7

ja używam CloneZilla i jak mam vira to robie tylko format i przywracanie obrazu i już puźniej tylko aktualizacje ale są programy które same wyszukują aktualizacji do wszystkich programów !!