Program do szyfrowania bezpośrednio plików i ukrywania ich

Witam serdecznie. Szukam programu, który zabezpieczyłby wybrane pliki na hasło, pliki te nie byłyby widoczne jakby nie odblokowało się ich w programie podając hasło. Wszedłbym do folderu i nie byłoby tych plików, odblokowałbym w programie to znowu by się pojawiły.

Program ma być darmowy, język polski albo angielski. Patrzyłem w programach w dział Szyfrowanie danych, ale chyba nic tam ciekawego nie widzę, albo źle zauważyłem, może niektóre opisy nie są zbyt dokładne, a nie wiem.

Zatem proszę o wypowiedzenie się osób, które jakiegoś takiego programu używały.

Przychodzi mi na myśl tylko TureCrypt. Tworzysz zaszyfrowany kontener, nadajesz mu tylko Tobie znaną nazwę i rozszerzenie i ukrywasz go np. wśród plików systemowych, czy plików z muzyką lub filmami.

http://www.dobreprogramy.pl/TrueCrypt,P … 12856.html

Właściwie jeśli mówisz o szyfrowaniu to również proponuję TrueCrypt, chociaż on nie ukrywa plików czy folderów, ale trzyma je w zaszyfrowanym pliku-kontenerze o dowolnym wybranym rozmiarze. Taki kontener jest do otworzenia przez TC po podaniu hasła…podobnie działa Free OTFE, ale nie ma polskiej wersji

http://www.freeotfe.org/

Natomiast do klasycznego ukrywania (blokowanie dostępu i ukrywanie) może sprawdź np. HiddenDIR http://www.rcpsoft.net/hdir.html albo Free Hide Folder http://www.cleanersoft.com/hidefolder/f … folder.htm

Faktycznie, TureCrypt nie ma możliwości fizycznego ukrycia swojego pliku – kontenera, ale można mu nadać dowolną nazwę i rozszerzenie i np. nadając mu rozszerzenie mp3, będzie widoczny jako zwykły plik muzyczny. Tylko Ty wiedziałbyś, że jest to kontener TureCrypta, jedyne co będzie go odróżniać od innych plików tego typu, to jego wielkość. Program ma same zalety, jest za darmo, całkowicie spolszczony, nie zapamiętuje historii (chociaż może). Po otwarciu kontener może być widoczny jako dodatkowy dysk lub dysk wymienny.

Ok, dzięki wam, TrueCrypt może byc, zrobiłem w nim to. Nie używałem go długo i zapomniały mi się funkcje jego, inaczej nie zakładałbym temaciku :oops:

Witam. Proponuję ci FolderLock. Program jest blokowany twoim hasłem, więc za każdym razem gdy go uruchamiasz prosi o hasło. Foldery blokuje i znikają one, więc miłego szukania życzysz 2 osobie :smiley: :D. Używam go i jak dotąd jest lepszy od TrueCrypt.

Pozdrawiam Di3g0