Program do szyfrowania pendrive`a

Czy jest program do kompletnej szyfracji zawartości pendrive`a? Jeżeli tak, to proszę o linka i instrukcję. Z góry thx.

Sprawdź ten program: http://portableapps.com/apps/utilities/toucan Używam go do szyfrowania i zabezpieczania hasłem ważnych dokumentów. Doskonale nadaje się do szyfrowania danych na flashu - jest “przenośny” i darmowy. Pozdrawiam.

Jest spolszczenie do niego? Thx.

EDIT: Nie mogę ściągnąć. Klikam na button ,ale nic. Masz alternatywnego linka?

Spolszczenie “jest w drodze”. Program bardzo szybko się rozwija, myślę że niedługo będzie wersja PL.

Jeśli są kłopoty ze ściągnięciem programu - spróbuj (w tym samym oknie) zmienić domyślny serwer (najlepiej niemiecki albo austriacki).

Czyli…? Oświeć mnie.

Klikasz na link który podałem Tobie w pierwszym poście. Po załadowaniu ukaże się strona z dużym czerwonym przyciskiem “Download Now”. Klikasz na ten przycisk (jeśli tylko na niego najedziesz kursorem zwróć uwagę na link jaki się pokazuje ((domyślnie: downloads.secureforge.net.*). Oznacza to, że domyślnym serwerem udostępniającym plik jest serwer secureforge.)

Po kliknięciu w/w przycisku zostajesz przekierowany na stronę pobierania z secureforge - pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie. Jeśli jednak to nie nastąpi, poniżej (na tej stronie) masz link do wymuszenia ściągania pliku. Gdy i to nie pomoże, kliknij na obrazek z logo secureforge - możesz ściągać żądany plik z innej lokalizacji (przy pomocy innego serwera). Myślę że nie zamieszałem za bardzo. Pozdrawiam.

P.S. Ostatnio na tym forum bardzo popularny stał się zwrot “oświeć mnie”?!..

Sorry. Musiałem użyć IE :smiley:

witam

TrueCrypt (PL) … jest na stronie dobre programy …jest free

można zaszyfrować pendraka

jeszcze go nie obcykałem dobrze …ale … wywalasz wszystko z pendraka

później w programie - wybierasz go i robisz z niego sejf

następnie wsadzasz tam dane …(inaczej skasuje ci dane - ale poinformuje o tym jakbedzie miał zamiar to zrobić)

tylko, żeby otworzyć na innym kompie musi być tam zainstalowany truecrypt (chyba )

możesz też w pendraku utworzyć osobny zaszyfrowany wolumin obok widzialnych plików, który powstanie z dowolnie wybranego pliku…np jakiegoś jpg-a - z tego pliku później powstanie wirtualny dysk

jak w programie podasz hasło to się pojawi - jak odmontujesz to znika - i nik nie ma podglądu co w pliku siedzi :slight_smile:

Nie musi. TrueCrypt po “Traveller disk setup” instaluje parę plików na PenDrive. I można korzystać bez instalacji na drugim komputerze, ale pod warunkiem, że uruchomimy go na koncie z uprawnieniami administratora.