Program do testu Windowsa Xp w celu sprawdzenia błędów

Siema miałem kilka minut temat problem wyłączyłem kompa po defragmentacji dysku programem z vortalu JKDefrag 3.28.po włączeniu kompa pojawił się napis (jak uruchamiał się system pojawia się napis zapraszamy) plik został uszkodzony i nie może zostać uruchomiony Włącz program CHKDSK w celu naprawy pliku i nie mam pojęcia czemu plik został uszkodzony.Może znacie jakieś programy do Windowsa Xp do sprawdzania systemu pod kątem błędów.

P.S może wiecie czemu taki problem występuje przy starcie systemu jak pojawia się napis Zapraszamy to pojawił kilka razy chyba 4,że plik został uszkodzony uruchom program CHKDSK

Sprawdzałeś dysk na obecność bad sektorów? Być może program defragmentujący zapisał część pliku właśnie w takim uszkodzonym sektorze. Sprawdź dysk programem HD Tune, zakładka Error Scan tam właśnie sprawdzisz czy na dysku są bad sektory.

Drugą przyczyną uszkodzenia pliku może być restart/wyłączenie komputera podczas defragmentacji np. wskutek skoku napięcia czy też wyłączenia prądu - czy takie zdarzenie maiło miejsce?

Uruchom program CHKDSK tak jak proponuje system Windows. Poczytaj TUTAJ i TUTAJ.

tak wyłączył się po załadowaniu systemu całkowitym tzn włączeniu się wszystkich programów włączyłem mozille i odrazu się zrestartował było słychać dżwięk od najwyższego do najniższego(podczas restartu),a póżniej podczas uruchomienia od najniższego do najwyższego(podczas włączenia się komputera)

P.S po uruchomieniu systemu włączyłem ten program i naprawił te błędy

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 17:29

przeskanowałem tym programem i pojawił się tylko 1 czerwony kwadracik reszta zielona