Program do tworzenia bazy danych

(Koottek) #1

Witam. Mam małą firmę i chciałbym stworzyć bazę skrzynek email potencjalnych klientów, do których chciałbym wysłać swoją ofertę. Ponieważ jest bardzo pracochłonne wyszukiwanie firm i przepisywanie adresów email chciałbym sobie ulatwić. Czy istnieje program dzięki któremu po wpisaniu interesującego mnie zagadnienia np. warszawa sklep motoryzacyjny zacznie mi wyszukiwać adresy skrzynek email w internecie automatycznie.

(Grzesiekj) #2

Witam.

Temat jest dość delikatny ze względu na np narażenie się na spamowanie Klientów i dlatego trzeba to robić z zachowaniem umiaru i poszanowaniem prawa (należałoby zapoznać się z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną). Rozumiem też, że trzeba ze swoją ofertą dotrzeć do wybranej potencjalnej grupy Klientów (np drogą mailową).

Należy również pamiętać aby w treści maila umieścić odpowiednią formułę. Czyli krótko mówiąc aby przedstawić swoją ofertę należy poprosić w mailu o zgodę na jej przesłanie.

Zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., nr 144 poz.1204 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r.) oraz dyrektywy UOKiK: "Dopuszczalne jest przesyłanie na adres e-mail pytania czy adresat zgadza się na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej"

Jeśli jednak ktoś potrzebuje wyciągnąć adres mailowy ze strony to może wspomóc się np tym programem:

http://www.anomail.pl/emaile.html

(Koottek) #3

Dzięki za linka w wolnej chwili przyjżę się programikowi. Postaram się nie być zbyt natrętny w mailowaniu.

(Daz90) #4

nawet jeśli istnieje coś takiego to efektów wiekich nie będzie:

*z czasem program będzie wyłapywał coraz mnniej trafne emaile jak to w google

*nie wszystkie firmy mają strony

Lepiej poszukaj danych na panoramie firm