Program do tworzenia Filmów

Witam. Potrzebuję jakiegoś programu do tworzenia filmów krótkometrażowych i żeby był wmiare prosty w obsłudze… Chcę tworzyć filmy z urywek innych(dokładnie z urywek meczy koszykówki) oraz do zdjęć : ) Z góry dziękuję za pomoc, i pozdrawiam.

Windows Movie Maker - prostota obsługi , szybkość działania , dostępność :stuck_out_tongue: , wystarczający dla przeciętnego użytkownika . Jednym słowem polecam .

Pinnacle VideoSpin

Skorzystałem z Windows Movie Maker tylko teraz potrzebuje programu do konwertowania plików .MSWMM do .Avi

Polecicie coś :stuck_out_tongue: ?

źle zapisałeś klip filmowy.Jak chcesz zapisać to wybierasz pozycję z menu Plik->Zapisz plik filmowy.Windows movie maker skonwertuje Ci plik do takiego formatu żeby każdy odtwarzacz mógł Ci go odtworzyć.Nie pamiętam jakiego ale wmv albo mpeg chyba.Przykro mi ale musisz robić jeszcze raz bo ten plik mswmm będziesz mógl odtworzyć tylko w movie makerze :slight_smile:

Daruj sobie Windows Movie Maker. To jest wypaczony program. Pobierz sobie Sony Vegas - do tego masz całą masę tutoriali ( społeczność moviemakerów CS/Q3/ET etc. i inni). Program jest intuicyjny. Szkoda czasu na soft od Pinnacle - 2 linie video i audio na krzyż, kilka gotowych przejść i koniec możliwości tego softu. Jeżeli chcesz kodować do avi @ xvid - możesz to zrobić od razu w Vegas ( nie ma różnicy między kodowaniem avi@xivd w Vegasie, a VirtualDub jak część ludzi uważa ). Do WMV masz soft od MS, do .mp4 Megui + AviSynth. Pomocny będzie VirtualDub.

Edit. Tym razem bardziej to opisze czego potrzebuje : ) No to tak : Potrzebuję darmowego programu do tworzenia filmów. Głównie bd to fciailmy do 10min max…

Dosyć prosty w obsłudze, chciałbym aby miał takie funkcje jak : wycinanie fragmentu muzyki/filmu możliwość odtwarzania dwóch filmów/obrazów na jednym ekranie. Dodawanie dźwięku, efekty przejścia pomiędzy np. Chciałbym zrobić film Jordan vs. Kobe i jak się skończy filmik z tym co robi Jordan to żeby dało rade zrobić jakieś ładne przejście do Kobe(to taki koszykarz xD)). Hmm no i chyba wszystko … Z góry dzięki : ]

Ps. Potrzebuję kogoś kto dobrze zna się na PHP/html na stronę ( w budowie jest) nie na stałe, tylko troche pomóc ;]