Program do tworzenia gifów

(lostek815) #1

Wiem, że takich programów jest cała masa i kiedyś jak szukałem to długo mi zajęło zanim znalazłem jakiś naprawdę dobry. Niestety nie pamiętam jak się nazywał, więc pomyślałem, że może tutaj mi ktoś poleci jakiś program do tworzenia gifów. Konkretniej chodzi o tworzenie gifów z plików wideo, czyli mam jakiś filmik i chcę zrobić z niego gif. Fajnie jakby dało się dowolnie regulować rozdzielczość gifu. Ważne, żeby program był w pełni darmowy i nie miał żadnych ograniczeń.

(betmariss) #2

GIMP+GAP - w pełni darmowy i na pewno można nim tworzyć animacje z plików video ale dla laika może wydać się nieco skomplikowany. Poza tym GIMP ma mnóstwo innych funkcji jeśli więc szukasz prostego, małego programiku, który będzie tworzył tylko i wyłącznie animacje, to raczej nie polecam. Jeśli jednak przyda Ci się również coś do obróbki zdjęć i tworzenia grafiki, to jak najbardziej warto wypróbować.

(lostek815) #3

Z GIMP’a korzystam ogólnie. Ale szukam osobnego programu służącego tylko do tworzenia gifów.

(Nadi) #4

Podam Ci sposób, do którego sama doszłam i uważam go za niezawodny.

Potrzebne Ci będą : VirtualDub, Movie Maker, Photoscape, ewentualnie FormatFactory

1.Masz na przykład film w formacie avi.

2.Ładujesz go do Movie Makera i wycinasz z niego dany, króciutki fragment, z którego będziesz miał potem gif, np. ruch głowy postaci. Publikujesz.

3.Ładujesz ten fragmencik do VirtualDub. (w między czasie stwórz jeden, wolny folder, do którego będziesz wrzucał klipy z filmu )

Jeśli VirtualDub nie będzie wrzeszczał error i nie wywali Ci błędu, możemy przejść do następnego punktu.

4.Wchodzisz kolejno - File—> Export —> Image Secuence ( tutaj wybierasz ścieżkę do folderu, który powinieneś stworzyć w poprzednim punkcie, wybierasz format PNG [lepsza jakościowo] i klikasz ok. Program zrobi ci zdjęcie każdej klatki całego filmu.

5.Następnie uruchamiasz Photoscape i wchodzisz w zakładkę Anigif.

6.Ładujesz do programu swoją galerię. Potem już sam musisz kombinować w ustawieniach, myślę, że uda Ci się uzyskać pożądany efekt.

Dlaczego proponuję wycinać fragmenty przez MW, choć możesz to równie dobrze zrobić w FormatFactory? Ponieważ w Movie Makerze, klip będzie dokładniejszy, a FF może uciąć za dużo bądź za mało.

Jeśli VirtualDub będzie wywalał błąd, najprawdopodobniej chodzi mu o kodek. Proponuję w takim razie zmienić kodek swojego filmiku, zrobisz to łatwo w ustawieniach Formata Factory.

To tyle ode mnie. Pozdrawiam. W razie kłopotów/pytań pisz na PW.