Program do tworzenia kopii zakładek z przeglądarki nie mając do niej dostępu

(takiktoś) #1

Tak się zdarzyło, że system odmówił posłuszeństwa i muszę wykonać format. Chcąc jednak przekopiować ważne dane jak i moje multum zakładek z przeglądarki Mozilla Firefox poszukuję programu, którym mógłbym to zrobić z poziomu MiniXP bądź z samego poziomu dostępu do partycji np. przez Ubuntu. Proszę o pomoc. :slight_smile:

(Cedar) #2

Przenieś cały profil a nie same zakładki:

PS Tylko jak się dostaniesz na stery dysk skoro odmówił posłuszeństwa?

(Azi) #3

Na jakim sprzęcie? Jaki masz dostęp przez zewnętrzne interfejsy? Bo tak, ta jakby jajko wyszło z kury przez dziób… (bez urazy).

Masz jeszcze dostęp do systemu? Czy wielkie “A”? Znasz podstawy linuxa? Prędzej Ci pomożemy, jak sprecyzujesz sprzęt i to, co się dzieje po uruchomieniu, teraz cięzko dotrzeć do sedna…

(Cedar) #4

Dobra, źle przeczytałem, przyjąłem że “dysk odmówił posłuszeństwa” A określenie “muszę wykonać format” jest najbardziej bzdurne z możliwych dla określenia re/instalacji systemu.

Natomiast widzę, że Ty komplikujesz całą procedurę odzysku danych ze sprawnego dysku - jakie “interfejsy”?

Po co Ci jakaś konfiguracja sprzętu? Uruchamia MiniXP lub jakiegokolwiek Linuksa LiveCD i “leci do przodu” skoro ma dostęp do dysku.

Podaj proszę nieistniejącą definicję “formata”

(KAZDAN63) #5

SLAX 6.20 - BIOS

SLAX 7.09 - UEFI

http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/linux/slax/SLAX-6.x/

http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/linux/slax/Slax-7.x/

(takiktoś) #6

Cedar, bardzo Cię przepraszam za mocno potoczny język. Potwierdzam, chodzi o reinstalację systemu. :slight_smile:

Oczywiście mam dostęp do danych, jedynie potrzebowałem informacji/programu do przekopiowania danych z przeglądarki, bo są mi dość cenne (i tylko dla mnie cenne

Dziękuje za pomoc, temat zaznaczam jako rozwiązany. :slight_smile:

(Neakles2) #7

Sprawdzajcie jakie dodajecie linki. Co mu po informacji, że do profilu dostanie się przez wyszukanie %appdata%, skoro ten skrót działa wewnątrz windowsa [trzeba odpalić profil, w którym ta ścieżka ma być wyszukana].

(Azi) #8

Przepraszam, że się wtrącam ponownie - a “Mozilla Backup” nie robi tego za użytkownika automatycznie? Niezależnie od systemu, mamy wszsystko “na tacy”, czysty system, instalacja Firefoxa i voila - mamy to samo, co przed reinstalacją…

Tak też się da, ale po co na nowo koło odkrywać?

(Neakles2) #9

Co rozumiesz, przez “Mozilla Backup”? Dawniej istniał taki program, teraz pozostał tylko “MozBackup”, który do sprawnego działania wymaga odpalenia w systemie i profilu użytkownika, który zawiera dane o profilu mozilli. Wbrew pozorom nie jest tak trudno wpisać ścieżkę do pliku, o ile się ją zna. W przypadku robienia tego za pomocą innego systemu, mimo wszystko i tak ścieżka musiałaby zostać zdefiniowana ręcznie. Jedynie dla leniwych program sam by skopiował folder z profilem.