Program do tworzenia kopii zakładek z przeglądarki nie mając do niej dostępu

Tak się zdarzyło, że system odmówił posłuszeństwa i muszę wykonać format. Chcąc jednak przekopiować ważne dane jak i moje multum zakładek z przeglądarki Mozilla Firefox poszukuję programu, którym mógłbym to zrobić z poziomu MiniXP bądź z samego poziomu dostępu do partycji np. przez Ubuntu. Proszę o pomoc. :slight_smile:

Przenieś cały profil a nie same zakładki:

 

PS Tylko jak się dostaniesz na stery dysk skoro odmówił posłuszeństwa?

Na jakim sprzęcie? Jaki masz dostęp przez zewnętrzne interfejsy? Bo tak, ta jakby jajko wyszło z kury przez dziób… (bez urazy).

Masz jeszcze dostęp do systemu? Czy wielkie “A”? Znasz podstawy linuxa? Prędzej Ci pomożemy, jak sprecyzujesz sprzęt i to, co się dzieje po uruchomieniu, teraz cięzko dotrzeć do sedna…

Dobra, źle przeczytałem, przyjąłem że “dysk odmówił posłuszeństwa” A określenie “muszę wykonać format” jest najbardziej bzdurne z możliwych dla określenia re/instalacji systemu.

 

Natomiast widzę, że Ty komplikujesz całą procedurę odzysku danych ze sprawnego dysku - jakie “interfejsy”?

Po co Ci jakaś konfiguracja sprzętu? Uruchamia MiniXP lub jakiegokolwiek Linuksa LiveCD i “leci do przodu” skoro ma dostęp do dysku.

 

 

Podaj proszę nieistniejącą definicję “formata”

SLAX 6.20 - BIOS

SLAX 7.09 - UEFI

http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/linux/slax/SLAX-6.x/

http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/linux/slax/Slax-7.x/

Cedar, bardzo Cię przepraszam za mocno potoczny język. Potwierdzam, chodzi o reinstalację systemu. :slight_smile:

Oczywiście mam dostęp do danych, jedynie potrzebowałem informacji/programu do przekopiowania danych z przeglądarki, bo są mi dość cenne (i tylko dla mnie cenne

Dziękuje za pomoc, temat zaznaczam jako rozwiązany. :slight_smile:

Sprawdzajcie jakie dodajecie linki. Co mu po informacji, że do profilu dostanie się przez wyszukanie %appdata%, skoro ten skrót działa wewnątrz windowsa [trzeba odpalić profil, w którym ta ścieżka ma być wyszukana].

Przepraszam, że się wtrącam ponownie - a “Mozilla Backup” nie robi tego za użytkownika automatycznie? Niezależnie od systemu, mamy wszsystko “na tacy”, czysty system, instalacja Firefoxa i voila - mamy to samo, co przed reinstalacją…

Tak też się da, ale po co na nowo koło odkrywać?

 

Co rozumiesz, przez “Mozilla Backup”? Dawniej istniał taki program, teraz pozostał tylko “MozBackup”, który do sprawnego działania wymaga odpalenia w systemie i profilu użytkownika, który zawiera dane o profilu mozilli. Wbrew pozorom nie jest tak trudno wpisać ścieżkę do pliku, o ile się ją zna. W przypadku robienia tego za pomocą innego systemu, mimo wszystko i tak ścieżka musiałaby zostać zdefiniowana ręcznie. Jedynie dla leniwych program sam by skopiował folder z profilem.