Program do tworzenia lustra danych

(evolucja_) #1

Cześć. Potrzebuję prostego programu który działał by sobie w tle i tworzył lustro danych.

Czyli na przykład wprowadzam mu katalog "Moje dokumenty" oraz podaję ścieżkę do lustra na innym dysku, np. "E:\Moje dokumenty kopia". Program sprawdzał by co jakiś czas czy jakieś pliki się zmieniły/usunęły/dodały nowe i aktualizował kopię.

Mógłby to sprawdzać na bieżąco, ale ostatecznie wystarczyło by np. raz dziennie.

Obecnie bawię się Acronic True Image Home, ale to zbyt duży kombajn jak na mój komputer i moje potrzeby.

Co polecacie?

(Dlaforum) #2

Spróbuj darmowym programem "FBackup" do robienia kopii zapasowej folderów i plików - można robić kopie za pomocą harmonogramu.

:arrow: Dobreprogramy.pl

:arrow: Producent

:arrow: okno przykładu FBackup

(evolucja_) #3

Testowałem ten Fbackup. Ale miałem problemy a i backupu tworzył w tylko sobie znanym formacie plików..

Czytam teraz, że RoboCopy jest najlepsze. Mógłby ktoś sprawdzić czy takie ustawienie będzie poprawne? Mogę na nim polegać jak dodam do terminarza?

(Dlaforum) #4

Bo masz zaznaczyć opcję: Utwórz pełne ścieżki :arrow: przykład i wtedy przekopiowane foldery wyglądają tak samo jak źródło.