Program do tworzenia map i modeli 3d

Szukam programu w którym mógłbym stworzyć grę 3d lub elementy do takiej gry (mapy, obiekty 3d)

Chciałbym dowiedzieć się do czego dokładnie służy program Unity 3d ? czy da się w nim zrobić całą grę 3d?

Elementy gry - Blender, Maya, 3DS max i inne programy, które mogą wyeksportować model i tekstury do formatu FBX

Unity służy właśnie do zrobienia gry z tych elementów - ułożyć na scenie, zastosować fizykę, logikę gry, i wiele wiele więcej

Tak, w Unity możesz stworzyć kompletną grę i wyeksportować ja jako samodzielna aplikacja dla Windowsa, Linuxa, Androida, IOS i reszty

a ile mniej więcej zajmuje unity 3d?

Instalka 1 GB. Unity 4.3.3 teraz zajmuje mi 4,3 GB.

  1. to prawda że unity 3d nie działa na windows vista?

  2. czy można w tym tworzyć gry gdzie gracze grają między sobą (przez internet) ?

  1. Nie prawda. Działa nawet na XP. Głównym wymogiem jest karta graf. obsługująca DirectX 9.

  2. Tak

 

Czy Ty w ogóle byłeś na stronie unity3d.com?

Byłem. Ale w wymaganiach systemowych chyba pisze na końcu (tłumaczenie): Windows Vista nie jest obsługiwana. więc nie wiem bo mam Windows Vista Home Basic i jak by nie działało to szkoda by ściągać.

Trochę błędnie to sobie przetłumaczyłeś. “Not supported” nie oznacza, że nie jest obsługiwana. To raczej oznacza, że nie jest wspierana, czytaj: może działać, może nie, my nie wiemy, my nie sprawdzaliśmy i nie mamy zamiaru sprawdzać na tym systemie. Poza tym, nie szukaj za bardzo również informacji o działaniu U3D na Viście póki sam nie sprawdzisz na swoim komputerze. Bo może być tak, że będzie dużo głosów, że nie działa, a tobie za działa. Jak i na odwrót.