Program do tworzenia menu DVD

Witam,

Poszukuję programu do tworzenia menu DVD. Mam 80 GB filmów AVI i chciałbym je posortować, zrobić ładne menu i nagrać na DVD. Niestety tu pojawia się problem ponieważ wszystkie dotychczasowe programy które testowałem konwertują pliki AVI do formatu bodajże MPEG - w każdym bądź razie kilka filmów które zajmowały dotychczas 4GB program konwertuje do 20GB :o Nie chce myśleć ile DVD-DL musiałbym kupić żeby wszystko nagrać.

Dotąd testowałlem 4 programy:

Adobe Encore - nie umiem nic w tym zrobić

Nero Vision (w Nero 9) - przy nagraniu dysku przekonwertuje do odpowiedniego formatu :frowning:

Corel DVD MovieFactory 7 - prosty, fajny, ale j/w

Cyberlink PowerProducer - j/w

Nie chodzi mi o jakieś wodotryski, tylko tło, muzyka i wygodny wybór plików (w sensie filmów, ale żednych pierdół typu wybór scen czy dodatki)

Znacie jeszcze jakieś programy? Chyba że jest jakaś inna metoda stworzenia menu bez konwertowania AVI

Hej,

Nie do końca rozumiem, co przez to rozumiesz i w czym tkwi problem…

Jeśli używasz Windows Vista to może wbudowany w system Windows DVD Maker??

Pozdrawiam,

Dimatheus

konwertuje bodajże do MPEG, czyli czyli film zajmuje 3-4 razy więcej miejsca na płycie

z tego co widze to ma zbyt małe możliwości - można przerobić film, dodać efekty przejścia, pociąć ale menu nie da się zrobić. A moze jest jakiś program na Maka - bo pracuje ten na Hackintoshu

Hej,

Tyle że domyślnym formatem dla DVD jest właśnie MPEG - na dobrą sprawę w standardowej jakości na DVD zmieścisz 2 godziny materiału…

Czy oby na pewno odpaliłeś program Windows DVD Maker , czy może Windows Movie Maker?? Po opisie możliwości wnioskuję, że właśnie ten drugi, a ja pisałem o pierwszym… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

racja, dzięki :slight_smile:

Hej,

Niekiedy z rozpędu wybieramy nie to, co trzeba… :slight_smile: Mam nadzieję, że ten programik pozwoli na taką edycję, jakiej potrzebujesz. W sumie najważniejsze funkcje ma. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus