Program do tworzenia nut


(Daniel Sowa1) #1

zna ktoś program,który zapisuje nuty np.przenoszę do niego piosenkę,a on pisze jak ją zagrać.Chodzi mi o keyboard.A może ma ktoś gotowe nuty do ściągnięcia?najbardziej interesuje mnie:"I just called to say I love you"-->ale mogą być inne (z góry thx)


(Pinio150) #2

Program:

Spolszecznie do programu:

http://www.audiofactory.pl/


(Tilana) #3

Mam podobny problem. Poszukuje programu, który pozwoli mi zapisać w formie nutowej utwór w formacie mp3. Jak dotąd wszystkie programy, jakie widziałam, dawały taką możliwość w przypadku MIDI. Co prawda utwór ten jest jednoinstrumentowy i wedle wszelakich prawideł powinien dać się skonwertować na MIDI, ale że jestem noga w kontakcie z komputerami, to nawet to mi nie wychodzi :cry: . Dlatego też kieruję się z moim problemem do specjalistów w tej dziedzinie, licząc na pomocną dłoń :wink:. Powiedzcie mi, specjaliści- jest możliwość, żeby bez konwertowania mp3 na MIDI zapisać utwór nutami, a jeśli tak, to jakim programem?


(Artub) #4

KOledzy ale macie wymagania :?

Wydaje mi się, że taki program nie istnieje, powodów jest kilka :

  • mp3 jest plikiem w którym zapisana jest "jedna ścieżka" dźwiękowa, wydzielenie poszczególnych instrumentów (głosy, chór ) jest niemożliwe bez zastosowania odpowiednich algorytmów predykcyjnych, przecież każdy egzemplarz np. gitary ma inną barwę dźwięku,

  • midi jest formatem, w którym każdy instrument ma zapisane swoje dane,

chyba tylko możecie pomarzyć, ale może się myle :?

trzeba mieć słuch i nauczyć się spisywania nutek ze słuchu :smiley: