Program do tworzenia obrazów dysków

Witam

Od pewnego czasu zajmuję się administracją kliku komputerów w pewnej firmie. Mam pytanie do was. Zauważyłem że bardzo często muszę instalować takie same komputery np.: klika komputerów o takiej samej konfiguracji. Oprócz tego chciałbym mieć obrazy gotowych już komputerów aby w razie awarii systemu nie musiał robić formatowania i żmudnego instalowania całego oprogramowania tylko odtworzyłbym obraz dysku. I tu pojawia się moje pytanie: czy moglibyście polecić mi jakiś dobry program do tworzenia obrazów dysków i do odtwarzania ich. Ważne aby posiadał następujące cech: był darmowy (ze względu na pracę w firmie - chciałbym legalnie z niego korzystać w firmie i poza nią, dlatego odpada zakup komercyjnego oprogramowania), uruchamiał się z płytki (chodzi o to abym nie musiał instalować w systemie jakiegoś oprogramowania które utworzy mi obraz, tylko żebym mógł po uruchomieniu z płytki/dyskietki wybrać opcję utwórz obraz bądź odtwórz), obsługiwał formaty FAT16/32 i NTFS oraz żeby był prosty w obsłudze. Będę wdzięczny jeżeli podzielicie się ze mną swoim doświadczeniem.

Pozdrawiam M. S.

Dla kogoś nieobytego z konsolą Linuksową moze nie być super wygodny itp…

Chodzi o partimage.

Ale jest otwarty i możesz z nim robić co chcesz.

Obsługuje na pewno fat32 i pewnie też NTFS bo robi on RAW’y

NIE lepszym pomysłem było by utworzenie punktu przywracania systemu aby wrazie błędu przywrucić system do poprzedniej konfiguracji. :wink:

PS:W windzie jest taka funkcja aby robić punkty przywracania systemy czyli będziesz mógł używać go w firmie i na chacie :smiley: :smiley: :smiley: