Program do tworzenia przyrostowej kopii zapasowej danych

Mam na dysku 3 dość spore foldery (łącznie ponad 20 GB) z danymi, na których pracuje na co dzień.

Każdego dnia tworzę nowe pliki, modyfikuję istniejące i usuwam już mi niepotrzebne.

Co kilka dni robię ich kopię zapasową na dysku przenośnym.

By się nie pogubić, robię to tak, że najpierw kasuję foldery na dysku przenośnym, a potem W CAŁOŚCI kopiuję foldery z twardego na przenośny.

Zabiera mi to jednak za każdym razem ok. pół godziny.

Poszukuję więc programu, który zsynchronizowałby potrzebne mi foldery na obu dyskach, a na przenośny przeniósł tylko nowoutworzone pliki i foldery, w już istniejących wprowadził zmiany, które naniosłem między backupami oraz usunął z przenośnego pliki i foldery, które usunąłem na twardym.

Zaoszczędziłoby mi to trochę czasu, ponieważ za każdym razem nie kopiowałoby plików, które pozostały bez zmian.

Z racji tego, że są to dane służbowe, potrzebuję dość niezawodnego programu, który precyzyjnie wywiązałby się z tego zadania.

Wypróbuj Cobian backup.

total commander ,polecenia/synchronizuj katalogi i tam trzeba zaznaczyć asymetrycznie.Program działa także przez FTP,więc można sobie szybko zsynchronizować dane na inny dysk w innym komputerze

Nie do końca o coś takiego mi chodziło, o czym nie wspomniałem.

To jest program, który tworzy kopię zapasową w postaci jednego pliku o własnym rozszerzeniu.

Mnie natomiast chodziło o soft, który skopiuje na dysk przenośny wcześniej przeanalizowane dane.

Tak, aby z przenośnego możliwe było wyciągniecie pojedynczego pliku lub praca bezpośrednio na nim.

Nie mam ani drugiego kompa, ani tak wielkiego hostingu.

Spróbuj tego: http://freefilesync.sourceforge.net/download.php - jest po polsku.