Program do tworzenie menu DVD z plikami AVI


(Przemek 144) #1

Hej!

Szukam programu, którym można zrobić menu płyty DVD, na której znajdują się pliki AVI. Zależy mi żeby płyta z takim menu działała w stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Próbowałem już kilku programów ale każdy chce konwertować pliki AVI na inny format :confused: a taka opcja odpada, ponieważ raz że długo to trwa, a dwa że traci się wtedy zbyt dużo miejsca na DVD :slight_smile:

Jeżeli zna ktoś program o takich możliwościach to byłbym bardzo wdzięczny :slight_smile:


(Sevrild) #2

NeroVision :slight_smile:


(Przemek 144) #3

No tak ale tutaj również w gre wchodzić konwersja :confused: chyba, że coś źle robie :slight_smile:


(Maryś) #4

przemek_144

Każdy program do cyfrowej obróbki wideo.

Jaki plik AVI masz na myśli ?

Może wyjaśnię w ten sposób. Dotyczy to obróbki materiału z kamery cyfrowej. Przegrana 1 godzina z taśmy miniDV zajmuje około 13GB. Taki materiał po edycji kompresuje się odpowiednimi kodekami ażeby nagrać płytkę DVD. To tylko tak skrótowo.


(Przemek 144) #5

Hmmm... Powiedzmy tak: mam filmy które są w formacie AVI (w moim przypadku mają średnio po 350MB) i chciałbym je nagrać na płyte DVD ale tak żeby posiadała ona menu wyboru filmu.

I chodzi mi oto żeby program nie konwertował tych plików na inny format tylko poprostu je nagrał i stworzył menu.

Sebaqyk

W NeroVision gdy tworze sobie płyte DVD z menu to i tak mimo wrzucania plków AVI są one przed nagraniem konwertowane (u mnie 5 filmów po 350MB prawie 7,5h :/) i w dodatku na płyte DVD wchodzi tylko 5 filmów po 350MB :confused: