Program do uruchomienia apikacji Linux w Windows


(lazlow87) #1

Szukam programu, który uruchomi mi apikacje (np. Krusader i inne) napisane pod Linux w Windows XP i 7.


(fiesta) #2

https://www.cygwin.com


(lazlow87) #3

To jedyny program? Mam problem z nim nie mogę uruchomić xterm i innych co najwyżej notatnik. Zainstalowałem xorg-server, xinit, ssh. Nie mogę skonfigurować go w pełni tylko mogę w terminalu pracować.


(adam1957) #4

Hej!

Jest środowisko KDE skompilowane “pod” Windows:

http://windows.kde.org/

Adam


(lazlow87) #5

 

Nie chodzi mi o środkwisko tylko o uruchomienie programu z linuxa w windowsie.


#6

Chodzi Ci o program z GUI? Zapomnij. Przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałem.


(lazlow87) #7

Tak. Oczywiscie jeżeli taki istnieje. W cygwinie próbowałem uruchomić środowisko ale mam z tym problemy nie wiem czemu ale odpowiadający za konfigurację “xterm” nie uruchamia się. Połączyłem nawet komendy linuxowe z windowsem.


#8

A koniecznie musisz ten program pod Windowsem odpalić? Może prostszym/szybszym rozwiązaniem będzie postawienie Linuksa na wirtualnej maszynie?


(lazlow87) #9

Chciałbym potestować jak chodzą programy z linuxa. Przy okazji może dzięki temu szybciej przyzwyczaję się do linuxa i przejdę na niego.


#10

No to zapomnij o Cygwinie i zainteresuj się tym co zaproponowałem.


(Jusko) #11

Z góry uprzedzam, że nie testowałem:

 

 

Niemniej wybierasz metodę pod górkę, bo na Windows nie ma czegoś tak samo oficjalnego jak Wine dla Linuksa (czyli w drugą stronę - implementacji Linuksowej do odpalania aplikacji Linuksowych w Windows).

 

EDIT:

 

Lepiej posadź sobie maszynę wirtualną jak VirtualBox i przełącz ją w tryb Seamless (średnio działa ze środowiskami jak Unity, GNOME3 i Modern z Win8) lub odpal system na Live. Niemniej najlepszym rozwiązaniem będzie zainstalować Linuksa obok Windows - szybko, łatwo, bezboleśnie - w 100% natywnie i bez strat na wydajności (jak na Live oraz maszynie wirtualnej).