Program do usuwania Bad Sectorów!


(Prezes Men) #1

Siema wszystkim, poszukuje program, kótry pozwoli mi naprawić moj dysk z Bad Sectorów. Szukałem dlugo ale nie znalazłem, wiec proszę o pomoc. I jakby juz był jakis program, to taką króciutką instrukcje obsługi. Z góry dziekuje i pozdro :wink:


(D Ark) #2

Nie usuniesz z dysku bad sectorów. Co najwyżej dysk może je oznaczyć, i nic nie zapisywać na tym obszarze. Ale prawdę mówiąc, jak masz bad sectory, to lepiej już coś zacząć myśleć o jakimś nowym sprzęcie.


(Prezes Men) #3

no wiem wlasnie, chodzi mi o programik, który mi wytnie te bady, zeby nic na nich nie zapisywac.


(grand) #4

HDD Regenerator

http://www.dposoft.net/

źródło: http://www.programs.pl/program,514.html


(Remidas83) #5

Dokładnie, HDD Regenerator idealnie się do tego nadaje. Miałem kiedyś dysk 40GB który w ogóle nie chciał startować a po naprawie tym programem dysk nie dość że odpalił to pociągnął jeszcze pół roku bez problemów :slight_smile: W wersji demo program naprawia tylko 1 bad sector na jedną sesję, później restart kompa i naprawia kolejny. Polecam :slight_smile:


(Harylog) #6

niesety dArK ci opowiada herezje, bo w/w HDD regenerator usowa Badsectory (magnetyczne) a nie jak inne programy tego typu "zamazuje" je. Nie znam lepszego programu, dlatego szczerze polecam!


(Prezes Men) #7

dzieki wielki :slight_smile:


(Irekxara) #8

Prezes_men

możesz jeszcze przeczytać ten temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?=&p=944401

Wydaje mi sie że estes w tym temacie dość dokładnie opisał narzędzie.


(Fokusmick) #9

Jeśli masz bad sectory spowodowane fizycznym uszkodzeniem nośnika to żaden program nie pomoże. Przyczyna takiego uszkodzenia mogą być np. zaniki napięcia podczas pracy dysku. Tak więc nie cudów, lepiej kopiuj szybko dane i albo serwis (jeśli na gwarancji) lub kupno nowego dysku bo bs-ów będzie przybywać.